Marvel prodá i mluvící strom. Strážci galaxie mají rekord

Kultura Kultura
4. 8. 2014 12:04
Komiksový blockbuster Strážci galaxie ukořistil v amerických kinech téměř sto milionů za první víkend, což je zdaleka nejlepší srpnová premiéra v historii.
Strážci galaxie.
Strážci galaxie. | Foto: Falcon

Praha - Dalo se to očekávat a stalo se. Strážci galaxie utržili srpnový rekord, když hladce překonali necelých 70 milionů Bourneova ultimáta, což nebyla pro novou marvelovku nijak nedostižná meta.

Tržby Strážců galaxie se za první víkend nakonec zastavily těsně pod trojcifernou milionovou sumou. 94 jen z USA je ale nepochybně dostačující číslo, které dokazuje, že komiksový gigant už prodá opravdu cokoliv. Včetně komiksu, který skoro nikdo ve světě nezdá.

Druhá je Lucy Luca Bessona s neodolatelně inteligentní kráskou Scarlett Johansson. 18 milionů a celkem 80 na kontě dostává snímek do výdělečné fáze už druhý víkend po premiéře.

Na třetím místě otvírá životopis Jamese Browna Get On Up s 15 miliony. Na svědomí ho má režisér Tate Taylor, známý dramatem Černobílý svět.

Neudělat ostudu se pokouší i Hercules s The Rockem, jeho deset milionů druhý víkend ale žádný zázrak neznačí. Snímek má zatím z celého světa něco přes sto milionů, což byl i rozpočet, na výdělek si tedy produkce musí ještě pár týdnů počkat.

Podobné problémy nemusí řešit Úsvit planety opic. Čtvrtý týden už si sice reboot slavné série připsal jen 9 milionů, celkem už má ale na kontě 450 milionů.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy