Marvel prodá i mluvící strom. Strážci galaxie mají rekord

Kultura Kultura
4. 8. 2014 12:04
Komiksový blockbuster Strážci galaxie ukořistil v amerických kinech téměř sto milionů za první víkend, což je zdaleka nejlepší srpnová premiéra v historii.
Strážci galaxie.
Strážci galaxie. | Foto: Falcon

Praha - Dalo se to očekávat a stalo se. Strážci galaxie utržili srpnový rekord, když hladce překonali necelých 70 milionů Bourneova ultimáta, což nebyla pro novou marvelovku nijak nedostižná meta.

Tržby Strážců galaxie se za první víkend nakonec zastavily těsně pod trojcifernou milionovou sumou. 94 jen z USA je ale nepochybně dostačující číslo, které dokazuje, že komiksový gigant už prodá opravdu cokoliv. Včetně komiksu, který skoro nikdo ve světě nezdá.

Druhá je Lucy Luca Bessona s neodolatelně inteligentní kráskou Scarlett Johansson. 18 milionů a celkem 80 na kontě dostává snímek do výdělečné fáze už druhý víkend po premiéře.

Na třetím místě otvírá životopis Jamese Browna Get On Up s 15 miliony. Na svědomí ho má režisér Tate Taylor, známý dramatem Černobílý svět.

Neudělat ostudu se pokouší i Hercules s The Rockem, jeho deset milionů druhý víkend ale žádný zázrak neznačí. Snímek má zatím z celého světa něco přes sto milionů, což byl i rozpočet, na výdělek si tedy produkce musí ještě pár týdnů počkat.

Podobné problémy nemusí řešit Úsvit planety opic. Čtvrtý týden už si sice reboot slavné série připsal jen 9 milionů, celkem už má ale na kontě 450 milionů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Rusko stálo za smrtí Litviněnka v Británii, oznámil evropský soud

Rusko je odpovědné za smrt svého zběhlého agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v roce 2006. Uvedl to ve svém úterním verdiktu Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Bývalý agent ruské tajné služby FSB a kritik prezidenta Vladimira Putina byl otráven vzácným radioaktivním izotopem plutonia 210 a ještě před svou smrtí z otravy obvinil šéfa Kremlu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy