21 filmových hitů roku 2014: Kdy dorazí X-meni a třetí Hobit

21 filmových hitů roku 2014: Kdy dorazí X-meni a třetí Hobit
300: VZESTUP ŘÍŠE. Pokračování filmu 300: Bitva u Thermopyl nese název 300: Vzestup říše. Stylizovaná řežba podle komiksu Franka Millera vypráví o řeckém generálovi Themistoklovi, který čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxem a Artemidou, pomstychtivou velitelkou perského loďstva. Tentokrát režíruje nováček Noam Murro. Premiéra se odehraje 6. března.
NOE. Režisér Darren Aronofsky (Rekviem za sen, Černá labuť) si stanovil nelehký cíl natočit biblický příběh o Noemovi a potopě světa tak, aby byl atraktivní, stále myšlenkově plnohodnotný, ale přitom nevypadal nepatřičně, nebo dokonce rouhačsky. Vystoupil tím z řady tichých adaptací určených primárně věřícím, jichž si jde sotva všimnout. Hvězdami filmu jsou Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson a Anthony Hopkins. Premiéra je naplánovaná na 27. března.
KAPITÁN AMERIKA: NÁVRAT PRVNÍHO AVENGERA. Kapitán Amerika se vrací v druhém dílu s podtitulem Návrat prvního Avengera. Hrdina komiksů vydavatelství Marvel se bude muset vypořádat s nebezpečím v podobě Zimního vojáka. V hlavní roli opět uvidíme Chrise Evanse, sekundovat mu bude Scarlett Johansson jako Černá vdova. Joea Johnstona na režisérském postu vystřídají sourozenci Anthony a Joe Russo, kteří doposud točili spíše seriály. Premiéra: 3. dubna.
TRANSCENDENCE. Wally Pfister je dvorním kameramanem Christophera Nolana. Nyní ale přichází s vlastní ambiciózní sci-fi s názvem Transcendence. Do hlavní role obsadil Johnnyho Deppa, do vedlejších Morgana Freemana, Kate Maru, Rebeccu Hall a Cilliana Murphyho. Paralel k Nolanovým filmům bychom nenašli málo a potvrzuje se, že kameraman je polovina režiséra. Jenže v něčem se Pfister přece jenom zásadně liší. Česká premiéra: 17. dubna.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
7. 2. 2014 9:52
Podívejte se na filmy, o které budou mít diváci světových kin největší zájem. Který z nich vydělá miliardu dolarů? Vybrali jsme 21 blockbusterů a očekávaných filmů, které letos dorazí do českých kin.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Biden telefonoval s Putinem, hovořilo se o dohodě Nový START, otravě Navalného i o prosincovém hackerském útoku na americké úřady, oznámil Bílý dům.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Poslanci odmítli legalizaci konopí, přinesla by zdravotní rizika, míní Blatný

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že by si bezúhonní dospělí lidé mohli bez hrozby postihu vypěstovat a zpracovat doma až pět rostlin konopí. Plénum novelu o návykových látkách, za níž stojí zejména Piráti, zamítlo na návrh SPD hlasy 55 z 89 přítomných poslanců už v úvodním kole.

Pirátský poslanec Tomáš Vymazal zdůrazňoval, že změna by mohla zabránit kriminalizaci jinak bezúhonných lidí. "Konopí je v Česku velice oblíbené. Dle různých studií s ním má zkušenost více než každý čtvrtý mladistvý a u dospělých jsou to dokonce dva z pěti," uvedl. Regulace by podle poslance měla nahradit podle něho selhávající represi. Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o odstraňování státem řízeného pokrytectví.

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) upozorňoval na to, že novela je v rozporu s mezinárodním právem a protidrogovou politikou. "Přináší velká sociální a zdravotní rizika," uvedl. Ministr také varoval před možnou drogovou turistikou za takzvaným rekreačním konopím.

Novela předpokládala, že lidé by mohli mít doma beztrestně až 1,25 kilogramu sušiny konopí. Ostatním lidem by pěstitelé museli zabránit ve volném přístupu k tomuto konopí pod hrozbou pokuty až 15 000 korun. Až 30 gramů by mohli lidé nosit u sebe i mimo obydlí. Stejné množství, tedy 30 gramů, by mohli legálně předat jinému dospělému člověku, ovšem výhradně bezplatně. Totéž mělo platit pro produkty získané z konopí.

Předkladatelé tvrdili, že omezená legalizace konopí by zmenšila černý trh a vedla by také ke snížení trestné činnosti, která se s ním váže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy