21 filmových hitů roku 2014: Kdy dorazí X-meni a třetí Hobit

21 filmových hitů roku 2014: Kdy dorazí X-meni a třetí Hobit
300: VZESTUP ŘÍŠE. Pokračování filmu 300: Bitva u Thermopyl nese název 300: Vzestup říše. Stylizovaná řežba podle komiksu Franka Millera vypráví o řeckém generálovi Themistoklovi, který čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxem a Artemidou, pomstychtivou velitelkou perského loďstva. Tentokrát režíruje nováček Noam Murro. Premiéra se odehraje 6. března.
NOE. Režisér Darren Aronofsky (Rekviem za sen, Černá labuť) si stanovil nelehký cíl natočit biblický příběh o Noemovi a potopě světa tak, aby byl atraktivní, stále myšlenkově plnohodnotný, ale přitom nevypadal nepatřičně, nebo dokonce rouhačsky. Vystoupil tím z řady tichých adaptací určených primárně věřícím, jichž si jde sotva všimnout. Hvězdami filmu jsou Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson a Anthony Hopkins. Premiéra je naplánovaná na 27. března.
KAPITÁN AMERIKA: NÁVRAT PRVNÍHO AVENGERA. Kapitán Amerika se vrací v druhém dílu s podtitulem Návrat prvního Avengera. Hrdina komiksů vydavatelství Marvel se bude muset vypořádat s nebezpečím v podobě Zimního vojáka. V hlavní roli opět uvidíme Chrise Evanse, sekundovat mu bude Scarlett Johansson jako Černá vdova. Joea Johnstona na režisérském postu vystřídají sourozenci Anthony a Joe Russo, kteří doposud točili spíše seriály. Premiéra: 3. dubna.
TRANSCENDENCE. Wally Pfister je dvorním kameramanem Christophera Nolana. Nyní ale přichází s vlastní ambiciózní sci-fi s názvem Transcendence. Do hlavní role obsadil Johnnyho Deppa, do vedlejších Morgana Freemana, Kate Maru, Rebeccu Hall a Cilliana Murphyho. Paralel k Nolanovým filmům bychom nenašli málo a potvrzuje se, že kameraman je polovina režiséra. Jenže v něčem se Pfister přece jenom zásadně liší. Česká premiéra: 17. dubna.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
7. 2. 2014 9:52
Podívejte se na filmy, o které budou mít diváci světových kin největší zájem. Který z nich vydělá miliardu dolarů? Vybrali jsme 21 blockbusterů a očekávaných filmů, které letos dorazí do českých kin.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Sanitka srazila v Praze na přechodu chodkyni, žena je vážně zraněná

Vážná zranění utrpěla ve středu večer chodkyně, kterou na pražských Vinohradech srazila převozová sanitka, řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají případné svědky, aby se jim přihlásili, uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Auto osmadvacetiletou chodkyni srazilo na křižovatce Anglické a Londýnské ulice kolem 19:40, řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, zda se nehoda odehrála na přechodu.

Záchranáři sraženou ženu odvezli do nemocnice. "Utrpěla mnohočetná poranění," uvedla Poštová. Zdůraznila, že se nejednalo o vozidlo pražských záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy