Pátí Piráti z Karibiku dostanou v Austrálii půl miliardy

Kultura Kultura
2. 9. 2014 14:12
Pátý díl Pirátů z Karibiku vznikne v Austrálii. Vláda už odsouhlasila pobídku ve výši 426 milionů korun.
Johnny Depp se odstěhuje na čas do Austrálie, kde bude vznikat pátý díl Pirátů z Karibiku.
Johnny Depp se odstěhuje na čas do Austrálie, kde bude vznikat pátý díl Pirátů z Karibiku. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pátý díl Pirátů z Karibiku půjde do kin s podtitulem Dead Men Tell No Tales (Mrtví muži nic neřeknou) v roce 2017. Teď už je ale také jasné, kde vznikne a proč.

Pirátský blockbuster s Johnnym Deppem v hlavní roli se tentokrát bude natáčet v Austrálii, protože tamní vláda nelenila a chystá se hollywoodskému studiu Disney věnovat 426 milionů korun jako pobídku, kterou studio obdrží zpět, až ji na místě utratí.

Původně vedení společnosti Disney ovšem počítalo s pobídkou pro jiný film - 20 000 mil pod mořem, který má natočit David Fincher podle slavného románu Julese Verna. Jenže snímek s Bradem Pittem v hlavní roli skončil už v červenci minulého roku "u ledu".

"Vláda s potěšením vyhoví žádosti studia Disney a přispěje na výrobu pátého dílu Pirátů z Karibiku," řekl mluvčí australského ministra kultury George Brandis.

Australský list Queensland Times uvedl, že muži "Mrtví muži" budou vznikat ve Village Roadshow Studios v Gold Coast, která svým vybavením odpovídají nárokům hollywoodského blockbusteru. Disneyho lidé také zkoumají lokace na severním pobřeží, které se může pochlubit tropickými pralesy i podmanivými exteriéry Velkého bariérového útesu.

Snímek s Johnny Deppem v roli kapitána Jacka Sparrowa, natočí norské režisérské duo Joachim Rønning a Espen Sandberg, které získalo za svůj předchozí film Kon Tiki nominaci na "cizojazyčného" Oscara. Produkce s odhadovaným rozpočtem 4,2 miliardy korun bude jejich hollywoodským debutem.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Požáry na východě Ukrajiny si vyžádaly devět mrtvých

Devět mrtvých si vyžádaly lesní požáry, které zachvátily části Luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Čtrnáct lidí skončilo v nemocnici. Požáry zachvátily podle ukrajinských hasičů plochu asi 11 000 hektarů. Jedna vesnice shořela, dalších asi 30 usedlostí plameny ohrožovaly a 120 lidí muselo být evakuováno do bezpečí, napsal list Ukrajinska pravda na svém webu.

Místní úřady se dopočítaly 146 požárů, z nichž většinu se mezitím podařilo uhasit. Nejméně 250 domů oheň poničil. Většina požárů propukla poblíž území ovládaného proruskými separatisty a místní úřady, loajální ke Kyjevu, tvrdí, že je mohla způsobit palba separatistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy