Páté Piráty z Karibiku natočí mořeplavci z Kon-Tiki

Kultura Kultura
31. 5. 2013 17:40
Pátý díl Pirátů z Karbiku půjde do kin v červenci 2015
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: Profimedia.cz

Praha − Pátý díl Pirátů z Karibiku natočí režisérské duo z Norska Joachim Rønning a Espen Sandberg, potvrdil server Deadline.

Filmaři za sebou mají dobrodružné drama Kon-Tiki o mořeplavci Thoru Heyerdahlovi, které získalo nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Snímek také získal v téže kategorii nominaci na Zlatý glóbus.

V pátém díle Pirátů bude opět hrát Johnny Depp (Temné stíny, Osamělý jezdec), produkce se ujme Jerry Bruckheimer. Jeff Nathanson (Chyť mě, když to dokážeš, Terminál) právě dokončuje přepis scénáře a natáčení by mělo začít koncem roku. Do kin snímek dorazí 10. července 2015.

Série je velkým kasovním úspěchem. Čtyři díly Pirátů z Karibiku s podtituly Prokletí Černé perly (2003), Truhla mrtvého muže (2006), Na konci světa (2007) a Na vlnách podivna (2001) vydělaly celosvětově více než tři miliardy a 727 milionů dolarů. Nejlépe si vedl první díl, který utržil přes jednu miliardu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 28 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy