Johnny Depp bude mágem Harrym Houdinim a popáté i pirátem

Kultura Kultura
28. 5. 2014 15:20
Tvůrci chystaného snímku o slavném iluzionistovi Harrym Houdinim se do hlavní role snaží získat velkou hollywoodskou hvězdu.
Depp jako slavný Houdini? Probíhají jednání
Depp jako slavný Houdini? Probíhají jednání | Foto: Profimedia

Praha – Johnny Depp jedná se studiem Lionsgate o hlavní roli v dramatu The Secret Life of Houdini: The Making of America's First Superhero, které bude podle stejnojmenné knižní předlohy režírovat Dean Parisot (RED 2, Galaxy Quest).

Scénář filmu o slavném mágovi a mistrovi útěků Harrym Houdinim napsal televizní producent Noah Oppenheim a vycházel přitom z předlohy William Kalushe a Larryho Slomana. Kniha čerpá z podrobného bádání, které má čtenářům detailně přiblížit Houdiniho lásku k trikům, ale také přesvědčit o tom, že byl údajně špiónem Scotland Yardu.

Podívejte se na ukázku ze sci-fi Transcendence s Johnnym Deppem v hlavní roli.
Podívejte se na ukázku ze sci-fi Transcendence s Johnnym Deppem v hlavní roli. | Video:

Deppův poslední film, Transcendence, při rozpočtu 100 milionů dolarů utržil celosvětově jen necelých 76 milionů dolarů. Do kin se však v roce 2016 chystají pokračování kasovních trháků, ve kterých si zahraje, a to pátý díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Dead man tells no tales a Disneyho druhý díl Alenky v říši divů.

Předtím však do kin dorazí ještě krimi drama Mortdecai, ve kterém má hlavní roli obchodníka s uměním. Premiéra v USA je naplánovaná na únor 2015, české datum zatím není známé. Na podzim téhož roku uvidíme herce v dramatu Black Mass podle skutečných událostí, které vypráví o známém bostonském kriminálníkovi Whiteyu Bulgerovi.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Slovensko prověřuje tři nové případy podezření na koronavirus

Slovensko prověřuje další tři případy podezření na výskyt koronaviru, podle premiéra Petera Pellegriniho se ale potvrzení viru u zmíněných pacientů nepředpokládá. Pellegrini to v pondělí řekl novinářům po zasedání krizového štábu kvůli šíření koronaviru ve světě. Slovenské úřady chystají cvičení s cílem prověřit připravenost záchranných složek na zvládnutí nákazy.

"Pravděpodobně ani při jiných třech případech z minulého týdne, u nichž bylo podezření na onemocnění koronavirem, toto onemocnění potvrzeno nebude," řekl Pellegrini, který po prosincové demisi ministryně zdravotnictví vede i toto ministerstvo. Slovenské úřady u jiného pacienta už o víkendu vyloučily nákazu novým typem koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy