Johnny Depp bude mágem Harrym Houdinim a popáté i pirátem

Kultura Kultura
28. 5. 2014 15:20
Tvůrci chystaného snímku o slavném iluzionistovi Harrym Houdinim se do hlavní role snaží získat velkou hollywoodskou hvězdu.
Depp jako slavný Houdini? Probíhají jednání
Depp jako slavný Houdini? Probíhají jednání | Foto: Profimedia

Praha – Johnny Depp jedná se studiem Lionsgate o hlavní roli v dramatu The Secret Life of Houdini: The Making of America's First Superhero, které bude podle stejnojmenné knižní předlohy režírovat Dean Parisot (RED 2, Galaxy Quest).

Scénář filmu o slavném mágovi a mistrovi útěků Harrym Houdinim napsal televizní producent Noah Oppenheim a vycházel přitom z předlohy William Kalushe a Larryho Slomana. Kniha čerpá z podrobného bádání, které má čtenářům detailně přiblížit Houdiniho lásku k trikům, ale také přesvědčit o tom, že byl údajně špiónem Scotland Yardu.

Podívejte se na ukázku ze sci-fi Transcendence s Johnnym Deppem v hlavní roli.
Podívejte se na ukázku ze sci-fi Transcendence s Johnnym Deppem v hlavní roli. | Video:

Deppův poslední film, Transcendence, při rozpočtu 100 milionů dolarů utržil celosvětově jen necelých 76 milionů dolarů. Do kin se však v roce 2016 chystají pokračování kasovních trháků, ve kterých si zahraje, a to pátý díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Dead man tells no tales a Disneyho druhý díl Alenky v říši divů.

Předtím však do kin dorazí ještě krimi drama Mortdecai, ve kterém má hlavní roli obchodníka s uměním. Premiéra v USA je naplánovaná na únor 2015, české datum zatím není známé. Na podzim téhož roku uvidíme herce v dramatu Black Mass podle skutečných událostí, které vypráví o známém bostonském kriminálníkovi Whiteyu Bulgerovi.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy