Johnny Depp bude mágem Harrym Houdinim a popáté i pirátem

Kultura Kultura
28. 5. 2014 15:20
Tvůrci chystaného snímku o slavném iluzionistovi Harrym Houdinim se do hlavní role snaží získat velkou hollywoodskou hvězdu.
Depp jako slavný Houdini? Probíhají jednání
Depp jako slavný Houdini? Probíhají jednání | Foto: Profimedia

Praha – Johnny Depp jedná se studiem Lionsgate o hlavní roli v dramatu The Secret Life of Houdini: The Making of America's First Superhero, které bude podle stejnojmenné knižní předlohy režírovat Dean Parisot (RED 2, Galaxy Quest).

Scénář filmu o slavném mágovi a mistrovi útěků Harrym Houdinim napsal televizní producent Noah Oppenheim a vycházel přitom z předlohy William Kalushe a Larryho Slomana. Kniha čerpá z podrobného bádání, které má čtenářům detailně přiblížit Houdiniho lásku k trikům, ale také přesvědčit o tom, že byl údajně špiónem Scotland Yardu.

Podívejte se na ukázku ze sci-fi Transcendence s Johnnym Deppem v hlavní roli.
Podívejte se na ukázku ze sci-fi Transcendence s Johnnym Deppem v hlavní roli. | Video:

Deppův poslední film, Transcendence, při rozpočtu 100 milionů dolarů utržil celosvětově jen necelých 76 milionů dolarů. Do kin se však v roce 2016 chystají pokračování kasovních trháků, ve kterých si zahraje, a to pátý díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Dead man tells no tales a Disneyho druhý díl Alenky v říši divů.

Předtím však do kin dorazí ještě krimi drama Mortdecai, ve kterém má hlavní roli obchodníka s uměním. Premiéra v USA je naplánovaná na únor 2015, české datum zatím není známé. Na podzim téhož roku uvidíme herce v dramatu Black Mass podle skutečných událostí, které vypráví o známém bostonském kriminálníkovi Whiteyu Bulgerovi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy