Disneyho trefa. Ledové království vydělalo víc než Iron Man

Disneyho trefa. Ledové království vydělalo víc než Iron Man
15. Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). 1,027 miliard dolarů. 
Nejvýdělečnější díl ságy Star Wars se dostal přes miliardu dolarů jako druhý nejstarší film v TOP 15. Dalším nejvýdělečnějším dílem ságy je Epizoda 3 - Pomsta Sithů (2005) s 848 miliony dolarů na kontě.
14. Jurský park (1993). 1,029 miliard dolarů. 
Filmové klasice od Stevena Spielberga významně pomohlo její nedávné převedení do 3D. Před tím nejstarší snímek v TOP 15 nebyl.
13. Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011). 1,046 miliard dolarů.
Čtvrté a zatím nejčerstvější Piráty dokázali Johnny Depp jako věhlasný pirát Jack Sparrow a čarokrásná Penélope Cruz povznést na kasovní trhák. Mezi fanoušky série ale díl není příliš oblíbený, kvalit "jedničky" zdaleka nedosahuje a navíc nevydělal ani tolik jako "dvojka".
12. Toy Story 3: Příběh hraček (2010). 1,063 miliard dolarů.
Výroba animovaného příběhu obživlých hraček spolkla 200 milionů dolarů, ale vyplatilo se. Film se dočkal nadšeného přijetí nejen kritiky, ale hlavně diváků napříč generacemi. Výš už je z animovaných filmů jen Ledové království.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
26. 5. 2014 15:57
Podívejte se na aktuální žebříček patnácti nejvýdělečnějších filmů všech dob. Ledovému království patří v současnosti pátá příčka. Vydělalo 1,219 miliardy dolarů.

Fotogalerie - Hollywood vyprodukuje každoročně stovky filmů, ale pouze hrstce vyvolených blockbusterů se podaří s tržbami přehoupnout přes snovou hranici miliardy dolarů.

Podívejte se na aktuální žebříček patnácti nejvýdělečnějších filmů historie, jejichž pořadím zamíchal nejvýdělečnější animovaný film všech dob - Ledové království. Za dodatečné příjmy vděčí japonským fanouškům, kteří v kinech nechali 193,7 milionů dolarů, čím se Disneyho produkce dostala zatím na páté místo a předstihla Iron Mana 3.

Jaké jmění nastřádaly další nejvýdělečnější filmové produkce?

Při výběru jsme vycházeli z oficiálního žebříčku webu Box Office Mojo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy