FOTO Quentin Tarantino se vrátil do Cannes s Pulp Fiction

Foto: Reuters
24. 5. 2014 12:20
Kultovní film Pulp Fiction před dvaceti lety vyhrál Zlatou palmu. Letošní "psí palmu" získal Body z filmu White God, který vyhrál i druhou nejdůležitější soutěžní sekci Un Certain Regard.

Cannes 2014 - "Promítání filmů v digitální podobě je jako nutit publikum dívat se na televizi na veřejnosti," řekl kultovní režisér Quentin Tarantino na filmovém festivalu v Cannes.

Tarantino nepřijel do Cannes soutěžit. Vrcholem jeho návštěvy byla plážová projekce Pulp Fiction, na niž dorazily také Uma Thurman a John Travolta. Před dvaceti roky totiž Tarantino v Cannes s tímto, dnes již nejkultovnějším z kultovních filmů vyhrál Zlatou palmu.

"Ze všech trofejí, které jsem vyhrál, má tahle nejčestnější místo v mém domě, " řekl Tarantino.

V pátek večer, den před vyhlášením držitele Zlaté palmy a dalších hlavních cen dnes udělila své ocenění Mezinárodní federace filmových kritiků (Fipresci) tureckému snímku Winter sleep (Zimní spánek). Vítězným filmem sekce Un Certain regard určené pro nastupující filmaře je maďarský Fehér Isten (Bílý bůh). Tomu patří také zřejmě nejbizarnější cena festivalu Palm Dog, zaměřená na filmy, v nichž hlavní role ztvárňují psi. Cenu dostal nejlepší pes festivalu, který se jmenuje Body.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Dron na východě Afghánistánu zabil třicet civilistů, mířil na Islámský stát

Nejméně 30 civilistů zahynulo a 40 dalších utrpělo zranění při útoku bezpilotního letounu, který na východě Afghánistánu podnikly afghánské bezpečnostní síly s podporou americké armády. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na tři afghánské vládní představitele. Cílem náletu byla podle nich skrýš členů teroristické organizace Islámský stát (IS), omylem byli ale zasaženi místní rolníci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy