VIDEO Které filmy z Cannes chce Karel Och přivézt do Varů?

Šimon Šafránek, Cannes
24. 5. 2014 22:33
Zdroj foto: Šimon Šafránek Zdroj foto: Šimon Šafránek
Podívejte se na videorozhovor s uměleckým šéfem karlovarského festivalu Karlem Ochem v Cannes.
Podívejte se na rozhovor s uměleckým šéfem karlovarského festivalu Karem Ochem v Cannes. | Video: Šimon Šafránek

Cannes 2014 (od našeho spolupracovníka) - Na festivalu v Cannes nechyběli ani zástupci karlovarského festivalu. Programový ředitel Karel Och tam lovil výjimečné filmy, které letos doufá uvést.

V závěrečné třetině canneského festivalu jsme se potkali na břehu moře u česko-slovenského stánku v International Village. Pod větrným sluncem mi pověděl, že sleduje filmy ze soutěžní sekce i z vedlejších panelů.

Karlovarský festival má programovou uzávěrku týden po Cannes, a tak tady Karel Och spolu s Evou Zaoralovou a Ivanou Novotnou hledali zhruba patnáct nejlepších filmů, které by mohli ve Varech promítnout.

V době rozhovoru se Ochovi líbila hollywoodská satira Davida Cronenberga Maps To The Stars s vynikající Julianne Moore, a také černý kůň soutěže – povídkový soubor Wild Tales od argentinského režiséra Damiána Szifrona a producenta Pedra Almodóvara. Ukázky z obou filmů se objevují v našem videu.

Ochově týmu komplikují práci velcí američtí distributoři, kteří u filmů, jež by se mohly prosadit v oscarové sezóně, nepovolí až do podzimu žádné projekce – právě proto, aby mohli mediální masáž vystupňovat v době, kdy se rozhoduje o jednotlivých výročních cenách.

49. MFF Karlovy Vary se koná 4. až 11. července.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger

Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka je podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánována na čtvrtek v lánském zámku.

Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna. Ve funkci nahradil premiéra Igora Matoviče, který podal po téměř měsíc trvající vládní krizi demisi. Do funkce ho, stejně jako další členy vlády, jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. dubna.

V nové slovenské vládě pokračují téměř všichni dřívější ministři. U moci zůstala koalice čtyř stran, která vznikla po loňských parlamentních volbách.

Matovič rezignoval na funkci ministerského předsedy po roce a necelých dvou týdnech v úřadu, a to v zájmu řešení krize v koalici, během které jeho odchod z čela kabinetu požadovaly dvě menší vládní strany. V nové vládě bude Matovič ministrem financí.

Čtyřiačtyřicetiletý Heger je členem předsednictva Matovičova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru 2020 přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby. OLaNO i v Hegerově vládě obsadilo polovinu ze 16 křesel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy