Jste špičkový cukrář a ovládáte IT technologie? Královna Alžběta II. by pro vás měla práci

Magazín Magazín
13. 6. 2018 7:30
Alžběta II. hledá šéfcukráře. Musí mít prokazatelné zkušenosti se špičkovými provozy, ale také být schopen pracovat efektivně s informačními technologiemi. Že by se i do královské kuchyně dostala instagramová horečka? Alžběta II. si k odpolednímu čaji vždycky nechává servírovat čajové koláčky, místo sebe je však servíruje svým oblíbeným psům.
Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II. | Foto: Reuters

Chtěli byste pracovat pro královskou rodinu a milujete pečení sladkostí? Pak pro vás má Buckinghamský palác práci. Britská královna Alžběta II. totiž shání do svého týmu šéfcukráře.

Kromě zkušeností z cukrárenského pětihvězdičkového či fine-diningového provozu ale požaduje také schopnost pracovat s informačními technologiemi.

Šéfcukrář navíc bude zodpovídat za tým kuchařů a cukrářů. "Je nezbytné, abyste dokázali efektivně plánovat, organizovat a delegovat, protože společně s týmem budete připravovat občerstvení na různých místech," píše se v inzerátu. Kandidátovi by ale podle požadavků neměla chybět ani nápaditost a vášeň pro vylepšování královské kuchyně.

Budoucí šéfcukrář by měl být schopen dodržovat legislativní požadavky a umět dobře pracovat s informačními technologiemi. Proč je nezbytná zrovna tato dovednost, však již nebylo blíže specifikováno. S modernizací britské monarchie se ale dá odhadovat, že i do přísně střežené kuchyně pronikne instagramová horečka.

Ačkoliv není uvedena částka, kterou budoucí člen královské kuchyně bude za své služby dostávat, královská rodina nabízí ubytování i stravu a patnáctiprocentní příspěvek na důchod. Kromě toho si šéfcukrář bude moci vzít 33 dní dovolené ročně.

Budoucí vedoucí královských cukrářů sice bude pracovat především v Londýně, s pracovním místem je však spojeno také cestování po dalších královských rezidencích. Ty se nacházejí také například ve Skotsku.

A jaké to je, pracovat pro královnu Alžbětu II.? Někdejší kuchař britské královské rodiny Darren McGrady se nechal pro britský Business Insider slyšet, že Alžběta II. si k odpolednímu čaji vždycky nechává servírovat čajové koláčky, místo sebe je však servíruje svým oblíbeným psům. Ráda si však pochutnává na jam pennies - sladkých koláčcích velikosti staré anglické pence, lepených malinovým džemem.

Video: Alžběta II. je nejdéle vládnoucím panovníkem Velké Británie

S délkou vládnutí 63 let a sedm měsíců překoná královna Alžběta II. ve středu v 18:30 středoevropského času rekord, který dosud v Británii držela její praprababička, královna Viktorie. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy