Jste špičkový cukrář a ovládáte IT technologie? Královna Alžběta II. by pro vás měla práci

Magazín Magazín
13. 6. 2018 7:30
Alžběta II. hledá šéfcukráře. Musí mít prokazatelné zkušenosti se špičkovými provozy, ale také být schopen pracovat efektivně s informačními technologiemi. Že by se i do královské kuchyně dostala instagramová horečka? Alžběta II. si k odpolednímu čaji vždycky nechává servírovat čajové koláčky, místo sebe je však servíruje svým oblíbeným psům.
Královna Alžběta II.
Královna Alžběta II. | Foto: Reuters

Chtěli byste pracovat pro královskou rodinu a milujete pečení sladkostí? Pak pro vás má Buckinghamský palác práci. Britská královna Alžběta II. totiž shání do svého týmu šéfcukráře.

Kromě zkušeností z cukrárenského pětihvězdičkového či fine-diningového provozu ale požaduje také schopnost pracovat s informačními technologiemi.

Šéfcukrář navíc bude zodpovídat za tým kuchařů a cukrářů. "Je nezbytné, abyste dokázali efektivně plánovat, organizovat a delegovat, protože společně s týmem budete připravovat občerstvení na různých místech," píše se v inzerátu. Kandidátovi by ale podle požadavků neměla chybět ani nápaditost a vášeň pro vylepšování královské kuchyně.

Budoucí šéfcukrář by měl být schopen dodržovat legislativní požadavky a umět dobře pracovat s informačními technologiemi. Proč je nezbytná zrovna tato dovednost, však již nebylo blíže specifikováno. S modernizací britské monarchie se ale dá odhadovat, že i do přísně střežené kuchyně pronikne instagramová horečka.

Ačkoliv není uvedena částka, kterou budoucí člen královské kuchyně bude za své služby dostávat, královská rodina nabízí ubytování i stravu a patnáctiprocentní příspěvek na důchod. Kromě toho si šéfcukrář bude moci vzít 33 dní dovolené ročně.

Budoucí vedoucí královských cukrářů sice bude pracovat především v Londýně, s pracovním místem je však spojeno také cestování po dalších královských rezidencích. Ty se nacházejí také například ve Skotsku.

A jaké to je, pracovat pro královnu Alžbětu II.? Někdejší kuchař britské královské rodiny Darren McGrady se nechal pro britský Business Insider slyšet, že Alžběta II. si k odpolednímu čaji vždycky nechává servírovat čajové koláčky, místo sebe je však servíruje svým oblíbeným psům. Ráda si však pochutnává na jam pennies - sladkých koláčcích velikosti staré anglické pence, lepených malinovým džemem.

Video: Alžběta II. je nejdéle vládnoucím panovníkem Velké Británie

S délkou vládnutí 63 let a sedm měsíců překoná královna Alžběta II. ve středu v 18:30 středoevropského času rekord, který dosud v Británii držela její praprababička, královna Viktorie. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 25 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 47 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy