Z útulku až do paláce. Bígl Meghan Markleové měl život pod psa, teď je členem královské smečky

Magazín Magazín
22. 5. 2018 8:54
Nejen Meghan Markleová, nynější vévodkyně ze Sussexu, o víkendu povýšila do královské rodiny. Součástí urozené smečky Windsorů se stal také bígl jménem Guy, kterého někdejší americká herečka zachránila z kanadského útulku v roce 2015.
Meghan Markleové se svými psy Guyem a Bogartem, který musel zůstat kvůli svému stáří v Kanadě.
Meghan Markleové se svými psy Guyem a Bogartem, který musel zůstat kvůli svému stáří v Kanadě. | Foto: Profimedia.cz

Novým členem britské královské rodiny se o víkendu stala nejen někdejší hvězda seriálu Kravaťáci Meghan Markleová, ale i její bígl jménem Guy. Jejich setkání je přinejmenším tak zajímavé jako love story prince Harryho a rodilé Američanky.

Osmikilového bígla adoptovala Markleová v roce 2015 z ontarijského útulku. Tam se čtyřnohý chlupáč dostal z amerického Kentucky poté, co byl nalezen v lesích a v místním útulku o něj nikdo neprojevil zájem.

Meghan Markleová si vykračuje s Guyem v torontských ulicích.
Meghan Markleová si vykračuje s Guyem v torontských ulicích. | Foto: Profimedia.cz

Ocitl se tak na seznamu psů k utracení. Pár dní před smrtí jej zachránila organizace A Dog’s Dream Rescue a s pomocí dobrovolníků byl postupně převezen několika auty do Kanady.

Podle Alison Preissové z Pet Valu, odkud si před třemi lety nynější vévodkyně ze Sussexu Guye vzala, je jeho psí život jako z pohádky. "Tento pes skončil v útulku, protože jej nikdo nechtěl, a díky adopci nyní žije v paláci a pobíhá okolo královské rodiny," citoval ji britský The Guardian.

Ředitelka útulku slavnou herečku vůbec neznala

Ředitelka A Dog’s Dream Rescue Dolores Dohertyová popsala budoucího královského bígla jako neodolatelného, ale zároveň velmi deprimovaného. Necelý den po jeho příjezdu do Kanady si jej však na dobročinné akci na předměstí Toronta všimla právě Meghan Markleová a rozhodla se jej adoptovat.

Dohertyová neměla tehdy ani tušení, že je Markleová slavnou herečkou, a tak jí řekla, že k ní bude muset zajít zkontrolovat, jestli má oplocenou zahradu za domkem.

Nová vévodkyně jí na to odpověděla, že to nebude problém, ale kvůli bezpečnosti si musí domluvit předem schůzku. Dohertyové došlo, že Guye zřejmě svěřuje někomu slavnému, a tak se k ní domů nikdy nevypravila. Místo toho sledovala nový život bígla na Instagramu, kam Markleová dávala fotky, jak si vykračuje se slavnou paničkou v ulicích Toronta nebo pospává vedle ní na pohovce.

Po listopadových oficiálních zásnubách prince Harryho a Meghan Markleové tiskový mluvčí prince potvrdil, že se Guy přestěhoval za svou paničkou do Londýna. Dohertyová se nechala slyšet, že měla obrovskou radost z toho, že se bígl Guy stane součástí královské rodiny.

Královna miluje corgi, princové kokršpaněly

Královská rodina je známá svou láskou ke psům. Sama královna Alžběta II. měla celý svůj život po boku psy plemene Welsh Corgi Pembroke, minulý měsíc však zahynul její poslední pes Willow.

Královna si dokonce založila vlastní chov a "psí chůvě" Nany Fenwickové přidělila dvoupatrový dům, aby si corgi trénovali běh do schodů a ze schodů a mohli královnu doprovázet na cestách letadlem, píše Anastázie Harris v knize o královně. Prvního corgiho přivedl domů její otec král Jiří VI. v roce 1933.

Princové William a Harry si zase oblíbili kokršpaněly a vévoda z Cambridge daroval své ženě Kate Middletonové černého kokršpaněla jménem Lupo začátkem roku 2012. Nicméně prvním psem princů byla černá labradorka Widgeon. Princ Charles měl zase Jack Russell teriéra Tiggu.

Video: Nejlepší momenty z královské svatby

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy