Meghan patří mezi nejvlivnější ženy Británie. Dělá z monarchie moderní instituci pro 21. století

Britský princ Harry a jeho novomanželka Meghan poprvé od svatby na veřejnosti.
V úterý 22. května se v Londýně konala tradiční Buckingham Palace Garden Party.
Poprvé se tu na veřejnosti při oficiální příležitosti objevil nový manželský pár - princ Harry a jeho choť, vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markleová.
Nedávno oddaný pár zde zapózoval bok po boku s dalšími členy britské královské rodiny princem Charlesem a Camillou Parker-Bowlesovou a další vybranou společností.
Princ Harry na oficiálním banketu Buckingham Palace Garden Party pronesl svůj první veřejný projev od královské svatby.
Foto: Reuters
Meghan Markleová patří mezi 25 nejvlivnějších žen Velké Británie. Do svého žebříčku ji zařadil prestižní časopis Vogue, podle kterého definuje novou identitu královské rodiny.

Manželka prince Harryho, od soboty 19. května známá také jako vévodkyně ze Sussexu, se v novém žebříčku módního časopisu Vogue zařadila po boku skotské političky Ruth Davidsonové, módní návrhářky Stelly McCartneyové a autorky slavných příběhů o Harrym Potterovi J.K. Rowlingové mezi 25 nejvlivnějších žen Velké Británie.

Magazín, který každoročně představuje vlivné ženy z oblasti umění, kultury, vědy, médií i politiky, označil Markleovou za jednu z nejznámějších žen na světě a vyzdvihl její feministické aktivity i způsob, jakým přispívá k formování moderní tváře královské rodiny. Díky vévodkyni ze Sussexu se z monarchie podle časopisu Vogue stává moderní instituce odpovídající požadavkům 21. století. 

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová se vzali 19. května na královském hradě Windsor. Během hodinu trvajícího obřadu je za přítomnosti 600 hostů z řad královské rodiny i celebrit oddal arcibiskup z Canterbury.

Britský tisk nešetřil superlativy při hodnocení svatby, která byla podle listu The Sunday Times odrazem osobností prince Harryho a Meghan Markleové: "neformální, milá, okouzlující, laskavá. Byl to triumf." Chválu pěly deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí.

Podívejte se: To nejlepší z královské svatby

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy