reklama
 
 

Meghan patří mezi nejvlivnější ženy Británie. Dělá z monarchie moderní instituci pro 21. století

31. 5. 2018 15:47
Meghan Markleová patří mezi 25 nejvlivnějších žen Velké Británie. Do svého žebříčku ji zařadil prestižní časopis Vogue, podle kterého definuje novou identitu královské rodiny.

Manželka prince Harryho, od soboty 19. května známá také jako vévodkyně ze Sussexu, se v novém žebříčku módního časopisu Vogue zařadila po boku skotské političky Ruth Davidsonové, módní návrhářky Stelly McCartneyové a autorky slavných příběhů o Harrym Potterovi J.K. Rowlingové mezi 25 nejvlivnějších žen Velké Británie.

Magazín, který každoročně představuje vlivné ženy z oblasti umění, kultury, vědy, médií i politiky, označil Markleovou za jednu z nejznámějších žen na světě a vyzdvihl její feministické aktivity i způsob, jakým přispívá k formování moderní tváře královské rodiny. Díky vévodkyni ze Sussexu se z monarchie podle časopisu Vogue stává moderní instituce odpovídající požadavkům 21. století. 

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová se vzali 19. května na královském hradě Windsor. Během hodinu trvajícího obřadu je za přítomnosti 600 hostů z řad královské rodiny i celebrit oddal arcibiskup z Canterbury.

Britský tisk nešetřil superlativy při hodnocení svatby, která byla podle listu The Sunday Times odrazem osobností prince Harryho a Meghan Markleové: "neformální, milá, okouzlující, laskavá. Byl to triumf." Chválu pěly deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí.

Podívejte se: To nejlepší z královské svatby

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters |  05:23

autoři: Reuters, ČTK, Magazín | 31. 5. 2018 15:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama