Meghan patří mezi nejvlivnější ženy Británie. Dělá z monarchie moderní instituci pro 21. století

Foto: Reuters
Reuters ČTK Magazín Reuters, ČTK, Magazín
31. 5. 2018 15:47
Meghan Markleová patří mezi 25 nejvlivnějších žen Velké Británie. Do svého žebříčku ji zařadil prestižní časopis Vogue, podle kterého definuje novou identitu královské rodiny.

Manželka prince Harryho, od soboty 19. května známá také jako vévodkyně ze Sussexu, se v novém žebříčku módního časopisu Vogue zařadila po boku skotské političky Ruth Davidsonové, módní návrhářky Stelly McCartneyové a autorky slavných příběhů o Harrym Potterovi J.K. Rowlingové mezi 25 nejvlivnějších žen Velké Británie.

Magazín, který každoročně představuje vlivné ženy z oblasti umění, kultury, vědy, médií i politiky, označil Markleovou za jednu z nejznámějších žen na světě a vyzdvihl její feministické aktivity i způsob, jakým přispívá k formování moderní tváře královské rodiny. Díky vévodkyni ze Sussexu se z monarchie podle časopisu Vogue stává moderní instituce odpovídající požadavkům 21. století. 

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová se vzali 19. května na královském hradě Windsor. Během hodinu trvajícího obřadu je za přítomnosti 600 hostů z řad královské rodiny i celebrit oddal arcibiskup z Canterbury.

Britský tisk nešetřil superlativy při hodnocení svatby, která byla podle listu The Sunday Times odrazem osobností prince Harryho a Meghan Markleové: "neformální, milá, okouzlující, laskavá. Byl to triumf." Chválu pěly deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí.

Podívejte se: To nejlepší z královské svatby

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

Koudelka skončil v Titisee-Neustadtu třiadvacátý, vyhrál Kubacki

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil třiadvacátý v závodu Světového poháru v německém Titisee-Neustadtu. Podruhé v sezoně vyhrál vítěz Turné čtyř můstků Polák Dawid Kubacki.

V prvním závodu po odvolání reprezentačního trenéra Jakuba Jiroutka, kterého nahradil asistent Antonín Hájek, skočil Koudelka v obou kolech shodně 132 metrů. Druhý z českých závodníků Viktor Polášek předvedl v 1. kole 127,5 metru a obsadil 38. místo.

Svěřenec českého kouče Michala Doležala Kubacki měl v každém kole nejdelší pokus. V prvním kole o půl metru přelétl 140 metrů a ve druhém skočil 141 metrů. Potřetí v řadě a popáté v sezoně skončil druhý Stefan Kraft z Rakouska.

Z třetího místa se radoval Rjoju Kobajaši z Japonska. Němec Karl Geiger skončil dvanáctý a udržel se v čele průběžného pořadí seriálu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy