Nejvtipnější fotky zvířat roku 2018. Které z nich byste dali hlas ve finále soutěže?

Prohlédněte si fotky, které postoupily do finále mezinárodní soutěže Comedy Wildlife Photography Awards.
Lemur, který se divil. © Jakob Strecker (Německo)
Vyplazený jazyk. © Barney Koszalka (USA)
Tango. © Michael Watts (USA)
Stydím se. © Antonio Medina (Španělsko)
Foto: Comedy Wildlife Photography Awards
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 10. 2018 9:23
Tančící medvědi, veverka provádějící roznožku nebo smějící se modrý žralok. To jsou nejvtipnější fotky zvířat letošního roku, které postoupily do finále mezinárodní soutěže Comedy Wildlife Photography Awards. Podívejte se, které snímky budou bojovat o absolutní vítězství.

Porota soutěže Comedy Wildlife Photography Awards hodnotila tisíce fotografií z celého světa. Do finále jich nakonec vybrala 41. I když se nad fotkami budete usmívat (tu více a tam zase méně), soutěž, kterou založili Tom Sullam a Paul Joynson-Hicks, má o něco hlubší poslání. Chce poukázat na nutnost chránit krásy divoké přírody na celé naší planetě. Na tomto cíli spolupracuje s organizací  Born Free Foundation.

Spoluzakladatel fotografického klání Tom Sullam, který je zároveň nadšeným fotografem divoké přírody, k tomu řekl: "Během tří let existence naší soutěže se vtipnost záběrů stále zvyšuje - a to vše hlavně díky úžasným zvířatům."

Vítěz soutěže bude vyhlášen už 15. listopadu. V porotě společně se zakladateli soutěže zasedla řada fotografů, expertů na divokou přírodu a také známé britské osobnosti. Je mezi nimi například televizní moderátorka zaměřující se na pořady o divoké přírodě Kate Humbleová (BBC), herec a komik Hugh Dennis, fotograf divoké přírody Will Burrard-Lucas nebo expert na divokou přírodu a šéf nadace Born Free Will Travers. 

Pořadatelé: Hlasujte pro vítěze, můžete vyhrát iPad

V letošním ročníku soutěže se objevila novinka. V rámci kategorie Affinity Photo People's Choice Award (tedy v hlasování čtenářů) lze vyhrát iPad. Tato část soutěže je sponzorovaná firmou Affinity, která je mnoha fotografům známá - vyrábí totiž program pro editaci fotek, který dokáže velmi dobře konkurovat i zavedenému Photoshopu od Adobe. Odkaz, na kterém najdete možnost hlasovat, najdete zde. Můžete jít také na hlavní stránku soutěže, kterou je www.comedywildlifephoto.com a nahoře kliknout na logo Affinity Photo People's Choice Award.

Pořadatelé také vydávají knihu se snímky ze soutěže, více informací najdete na jejich stránkách. 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy