Nejvtipnější fotky zvířat roku 2018. Které z nich byste dali hlas ve finále soutěže?

Prohlédněte si fotky, které postoupily do finále mezinárodní soutěže Comedy Wildlife Photography Awards.
Lemur, který se divil. © Jakob Strecker (Německo)
Vyplazený jazyk. © Barney Koszalka (USA)
Tango. © Michael Watts (USA)
Stydím se. © Antonio Medina (Španělsko)
Foto: Comedy Wildlife Photography Awards
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 10. 2018 9:23
Tančící medvědi, veverka provádějící roznožku nebo smějící se modrý žralok. To jsou nejvtipnější fotky zvířat letošního roku, které postoupily do finále mezinárodní soutěže Comedy Wildlife Photography Awards. Podívejte se, které snímky budou bojovat o absolutní vítězství.

Porota soutěže Comedy Wildlife Photography Awards hodnotila tisíce fotografií z celého světa. Do finále jich nakonec vybrala 41. I když se nad fotkami budete usmívat (tu více a tam zase méně), soutěž, kterou založili Tom Sullam a Paul Joynson-Hicks, má o něco hlubší poslání. Chce poukázat na nutnost chránit krásy divoké přírody na celé naší planetě. Na tomto cíli spolupracuje s organizací  Born Free Foundation.

Spoluzakladatel fotografického klání Tom Sullam, který je zároveň nadšeným fotografem divoké přírody, k tomu řekl: "Během tří let existence naší soutěže se vtipnost záběrů stále zvyšuje - a to vše hlavně díky úžasným zvířatům."

Vítěz soutěže bude vyhlášen už 15. listopadu. V porotě společně se zakladateli soutěže zasedla řada fotografů, expertů na divokou přírodu a také známé britské osobnosti. Je mezi nimi například televizní moderátorka zaměřující se na pořady o divoké přírodě Kate Humbleová (BBC), herec a komik Hugh Dennis, fotograf divoké přírody Will Burrard-Lucas nebo expert na divokou přírodu a šéf nadace Born Free Will Travers. 

Pořadatelé: Hlasujte pro vítěze, můžete vyhrát iPad

V letošním ročníku soutěže se objevila novinka. V rámci kategorie Affinity Photo People's Choice Award (tedy v hlasování čtenářů) lze vyhrát iPad. Tato část soutěže je sponzorovaná firmou Affinity, která je mnoha fotografům známá - vyrábí totiž program pro editaci fotek, který dokáže velmi dobře konkurovat i zavedenému Photoshopu od Adobe. Odkaz, na kterém najdete možnost hlasovat, najdete zde. Můžete jít také na hlavní stránku soutěže, kterou je www.comedywildlifephoto.com a nahoře kliknout na logo Affinity Photo People's Choice Award.

Pořadatelé také vydávají knihu se snímky ze soutěže, více informací najdete na jejich stránkách. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy