Nejvtipnější fotky zvířat roku 2018. Které z nich byste dali hlas ve finále soutěže?

Prohlédněte si fotky, které postoupily do finále mezinárodní soutěže Comedy Wildlife Photography Awards.
Lemur, který se divil. © Jakob Strecker (Německo)
Vyplazený jazyk. © Barney Koszalka (USA)
Tango. © Michael Watts (USA)
Stydím se. © Antonio Medina (Španělsko)
Foto: Comedy Wildlife Photography Awards
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 10. 2018 9:23
Tančící medvědi, veverka provádějící roznožku nebo smějící se modrý žralok. To jsou nejvtipnější fotky zvířat letošního roku, které postoupily do finále mezinárodní soutěže Comedy Wildlife Photography Awards. Podívejte se, které snímky budou bojovat o absolutní vítězství.

Porota soutěže Comedy Wildlife Photography Awards hodnotila tisíce fotografií z celého světa. Do finále jich nakonec vybrala 41. I když se nad fotkami budete usmívat (tu více a tam zase méně), soutěž, kterou založili Tom Sullam a Paul Joynson-Hicks, má o něco hlubší poslání. Chce poukázat na nutnost chránit krásy divoké přírody na celé naší planetě. Na tomto cíli spolupracuje s organizací  Born Free Foundation.

Spoluzakladatel fotografického klání Tom Sullam, který je zároveň nadšeným fotografem divoké přírody, k tomu řekl: "Během tří let existence naší soutěže se vtipnost záběrů stále zvyšuje - a to vše hlavně díky úžasným zvířatům."

Vítěz soutěže bude vyhlášen už 15. listopadu. V porotě společně se zakladateli soutěže zasedla řada fotografů, expertů na divokou přírodu a také známé britské osobnosti. Je mezi nimi například televizní moderátorka zaměřující se na pořady o divoké přírodě Kate Humbleová (BBC), herec a komik Hugh Dennis, fotograf divoké přírody Will Burrard-Lucas nebo expert na divokou přírodu a šéf nadace Born Free Will Travers. 

Pořadatelé: Hlasujte pro vítěze, můžete vyhrát iPad

V letošním ročníku soutěže se objevila novinka. V rámci kategorie Affinity Photo People's Choice Award (tedy v hlasování čtenářů) lze vyhrát iPad. Tato část soutěže je sponzorovaná firmou Affinity, která je mnoha fotografům známá - vyrábí totiž program pro editaci fotek, který dokáže velmi dobře konkurovat i zavedenému Photoshopu od Adobe. Odkaz, na kterém najdete možnost hlasovat, najdete zde. Můžete jít také na hlavní stránku soutěže, kterou je www.comedywildlifephoto.com a nahoře kliknout na logo Affinity Photo People's Choice Award.

Pořadatelé také vydávají knihu se snímky ze soutěže, více informací najdete na jejich stránkách. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Miami je výhru od finále, nováček Herro útočil na rekord Johnsona

Basketbalisté Miami jsou pouhé jedno vítězství od finále NBA. Ve čtvrtém utkání zdolali Boston 112:109 a v sérii se ujali vedení 3:1. Hrdinou zápasu se stal dvacetiletý nováček Tyler Herro, který nastřílel 37 bodů včetně pěti trojek. V dresu Celtics se nejvýrazněji prosadil Jayson Tatum, jenž zaznamenal 28 bodů - všechny ve druhém poločase - a devět doskoků.

Zmiňovaných 37 bodů je nejvíc, kolik kdy nováček v konferenčním finále nasázel. Herro, který proměnil 14 z 21 střel a všechny čtyři trestné hody, se stal po Donovanu Mitchellovi z Utahu druhým hráčem, jenž ve svém prvním play off nasbíral alespoň 35 bodů a pět doskoků.

Po Earvinu "Magicu" Johnsonovi, jenž v šestém finálovém duelu v roce 1980 nastřádal 42 bodů, se Herro stal druhým nejlepším střelcem ve vyřazovacích bojích před 21. narozeninami. "Cítil jsem se dobře, ale pořád je před námi spousta práce. Jen vedeme 3:1," řekl Herro.

před 27 minutami

KLDR popravila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Ve čtvrtek o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany, které Pchjongjang vyzvalo, aby se omluvil a tento incident vysvětlil.

Agentury uvedly, že úředník zmizel v pondělí z jihokorejské lodě, která kontrolovala možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong.

Proč vojáci izolovaného komunistického státu 47letého Jihokorejce zastřelili, není jasné, podle agentury Jonhap není vyloučené, že jednali v souladu s příkazy proti šíření koronaviru. V červenci vyvolal poplach v KLDR navrátilec z Jižné Koreje, kvůli kterému úřady uzavřely příhraniční město Kesong a tisícům lidí nařídily karanténu. Světová zdravotnická organizace později uvedla, že výsledky testu tohoto člověka byly neprůkazné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy