reklama
 
 

Krása už netáhne? Nejlepší krajinářské fotky světa vznikly ve fóliovníku a v dolech

4. 4. 2019 8:59
Už dlouho platí, že líbivé a romantické snímky krajin nevyhrávají velké a prestižní fotosoutěže. Platí to i pro fotografickou obdobu filmových Oscarů, za kterou je považována soutěž Sony World Photography Awards. Letos budou o titul pro nejlepší nejlepší krajinářské snímky bojovat fotky pořízené ve fóliovníku nebo v dolech. Nejlepší snímky živé přírody byly zase pořízeny třeba v karanténní stanici.

Soutěž Sony World Photography Awards patří k těm nejprestižnějším na světě. Na rozdíl od novinářské World Press Photo dává prostor i jiným žánrům, než je fotožurnalistika a dokument. Mohou tam uspět i fotografové krajin, architektury, portrétů nebo třeba zátiší. Navíc jsou zde vypisovány i speciální kategorie takřka bez hranic, zaměřené na kreativní tvorbu.

Organizátoři už vyhlásili vítěze v kategoriích zahrnutých pod hlavičkou Open, které jsou zaměřeny na jednotlivé snímky. Tam uspěl i jeden z českých fotografů - Martin Stranka.

Nyní porota oznámila také nominace v deseti kategoriích souhrnně označovaných jako Professional (soutěží se tam se soubory snímků). V našem seriálu už jsme představili autory nominované za zpravodajské fotografie a za nejlepší snímky architektury. Nyní pokračujeme žánry krajina a živá příroda. V následujících dnech se zaměříme i na ostatní kategorie.

Do soutěže Sony World Photography Awards fotografové z celého světa letos přihlásili rekordních 327 tisíc snímků. Soutěž je otevřena amatérům i profesionálům a není vázána na žádnou konkrétní značku fotoaparátu. Celkové výsledky budou oznámeny v polovině dubna.

autor: Tomáš Vocelka | 4. 4. 2019 8:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama