reklama
 
 

Světový úspěch českého fotografa. Martin Stranka zvítězil v prestižní soutěži

26. 2. 2019 14:16
Český fotograf Martin Stranka zvítězil v prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards, která je často přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů. Stranka vyhrál v kategorii Kreativní fotografie - Open a utká se o absolutní prvenství s vítězi dalších devíti kategorií.

Martin Stranka slaví úspěch se snímkem Snílci a válečníci, který byl hodnocen v části soutěže označované jako Open (posuzují se tam jednotlivé fotografie). Fotografové, kteří vybojovali prvenství v části nazvané Professional (fotosérie), ještě vyhlášeni nebyli.

Stranka se zároveň stal národním vítězem české větve soutěže. "Jeho úspěch je výjimečný především v tom, že letos obhájil své loňské národní vítězství," píší organizátoři soutěže a mají pravdu - něco takového je v dlouhé historii soutěže výjimečné.

Český fotograf se nyní utká o absolutní prvenství s vítězi dalších devíti kategorií Open. Vítěz bude oznámen 17. dubna v Londýně během slavnostního ceremoniálu. Část soutěže označovaná jako Open je otevřená jak pro amatérské, tak pro profesionální fotografy.

Letošní rok byl pro pořadatele soutěže rekordní, přihlášeno bylo 326 tisíc fotografií od autorů ze 196 zemí světa. Největší počet snímků do soutěže přišel z Velké Británie, Itálie a z USA.

Soutěž pořádá World Photography Organisation pod záštitou firmy Sony. Účast v ní samozřejmě není limitovaná použitou technikou, soutěžit mohou všichni fotografové z celého světa.

autor: Tomáš Vocelka | 26. 2. 2019 14:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama