reklama
 
 

Tak fotí nejlepší reportéři světa. Který z nich letos získá fotografického Oscara?

28. 3. 2019 9:20
Prestižní soutěž Sony World Photography Awards, označovaná za fotografickou obdobu filmových Oscarů, vyhlásila nominace na vítězství v profesionálních kategoriích. Zvláště ty nově zavedené, tedy Dokument a Brief, přinášejí velmi zajímavé příběhy a stávají se významnou konkurencí novinářské soutěže World Press Photo. S nominacemi se můžete seznámit ve fotogalerii u tohoto článku.

Soutěž Sony World Photography Awards patří k těm nejprestižnějším na světě. Na rozdíl od novinářské World Press Photo dává prostor i jiným žánrům, než je fotožurnalistika a dokument. Mohou tam uspět i fotografové krajin, architektury, portrétů nebo třeba zátiší. Navíc jsou zde vypisovány i speciální kategorie takřka bez hranic, zaměřené na kreativní tvorbu.

Organizátoři už vyhlásili vítěze v kategoriích zahrnutých pod hlavičkou Open, které jsou zaměřeny na jednotlivé snímky. Tam uspěl i jeden z českých fotografů - Martin Stranka.

Nyní porota oznámila také nominace v deseti kategoriích souhrnně označovaných jako Professional (soutěží se tam se soubory snímků). Dvě z nich, které byly uvedeny letos, tedy Dokument a Brief, se zdají být významnou konkurencí pro World Press Photo.

Jak už název naznačuje, Dokument se zaměřuje na fotožurnalistiku a dokumentární fotografii. V rámci kategorie Brief se bude každoročně vyhlašovat specifické soutěžní téma - letos to byla "identita". Právě snímky z těchto dvou kategorií představujeme v dnešní fotogalerii. Nominace v dalších osmi žánrech přineseme v následujících dnech. 

Do soutěže Sony World Photography Awards fotografové z celého světa letos přihlásili rekordních 327 tisíc snímků. Soutěž je otevřena amatérům i profesionálům a není vázána na žádnou konkrétní značku fotoaparátu. Celkové výsledky budou oznámeny v polovině dubna.

autor: Tomáš Vocelka | 28. 3. 2019 9:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama