Fotografická obdoba filmových Oscarů. Podívejte se na výběr z fotek, které budou bojovat o ceny

Fotografická obdoba filmových Oscarů. Podívejte se na výběr z fotek, které budou bojovat o ceny
Neil Aldridge (Jihoafrická Republika): Návrat nosorožce. Finalista v kategorii Professional - Příroda.
Norbert Hartyanyi (Maďarsko): Skokan Murilo Galves Marques. Finalista v kategorii Professional - Sport.
Corentin Fohlen (Francie): Proměny Haiti. Finalista v kategorii Professional - Architektura.
Edgar Martins (Portugalsko). Rodinná tragédie. Finalista v kategorii Professional -
 Objevy.
Foto: Sony World Photography Awards 2018
Foto
5. 3. 2018 10:04
Jedna z největších a nejprestižnějších světových fotosoutěží vyhlásila finalisty letošního ročníku. Sony World Photography Awards se mohou letos pochlubit fascinujícím růstem počtu přihlášených snímků. Do soutěže jich z celého světa přišlo na 320 tisíc, což znamená čtyřicetiprocentní nárůst oproti předchozímu roku. V galerii se můžete podívat na vybrané práce některých finalistů.

Celkový vítěz soutěže bude vyhlášen 19. dubna 2018, v londýnské galerii Somerset House pak začne velká výstava oceněných snímků.

Do soutěže se letos přihlásili fotografové pocházející z více než 200 zemí. Ještě nikdy v jedenáctileté historii soutěže porota nehodnotila tolik fotografií jako letos. Přišlo jich na 320 tisíc, což je absolutní rekord. 

Mezi sériemi snímků, jež se dostaly do užšího výběru, naleznete neuvěřitelně širokou škálu témat - od posedlosti lidstva bohatstvím přes snímky dokumentující uprchlickou krizi Rohingů až po osobité portréty psů a jejich majitelů.

"Množství děl, která jsme posuzovali, bylo závratné, a jejich rozmanitost se postarala o intenzivní diskusi mezi porotci, která vedla k výběru výjimečných vítězů," konstatovala porotkyně a ředitelka Centra pro soudobou fotografii v Melbourne Naomi Cass. 

Soutěž Sony World Photography Awards je anonymně hodnocena mezinárodně uznávanými profesionály z oboru. Porotě posuzující soutěž profesionálů 2018 předsedal Mike Trow (bývalý obrazový redaktor časopisu British Vogue) a zastoupeni v ní byli představitelé mezinárodních muzeí, nakladatelství a médií.

"Jsme ohromeni hloubkou a různorodostí děl, která jsme posuzovali, a inspiruje nás množství způsobů, jakými se fotografové z celého světa zabývají otázkami, které se týkají nás všech," uvedl porotce soutěže Philip Tinari, který působí jako ředitel čínského Ullens Centre for Contemporary Art.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy