Fotografická obdoba filmových Oscarů. Podívejte se na výběr z fotek, které budou bojovat o ceny

Fotografická obdoba filmových Oscarů. Podívejte se na výběr z fotek, které budou bojovat o ceny
Neil Aldridge (Jihoafrická Republika): Návrat nosorožce. Finalista v kategorii Professional - Příroda.
Norbert Hartyanyi (Maďarsko): Skokan Murilo Galves Marques. Finalista v kategorii Professional - Sport.
Corentin Fohlen (Francie): Proměny Haiti. Finalista v kategorii Professional - Architektura.
Edgar Martins (Portugalsko). Rodinná tragédie. Finalista v kategorii Professional -
 Objevy.
Foto: Sony World Photography Awards 2018
Foto
5. 3. 2018 10:04
Jedna z největších a nejprestižnějších světových fotosoutěží vyhlásila finalisty letošního ročníku. Sony World Photography Awards se mohou letos pochlubit fascinujícím růstem počtu přihlášených snímků. Do soutěže jich z celého světa přišlo na 320 tisíc, což znamená čtyřicetiprocentní nárůst oproti předchozímu roku. V galerii se můžete podívat na vybrané práce některých finalistů.

Celkový vítěz soutěže bude vyhlášen 19. dubna 2018, v londýnské galerii Somerset House pak začne velká výstava oceněných snímků.

Do soutěže se letos přihlásili fotografové pocházející z více než 200 zemí. Ještě nikdy v jedenáctileté historii soutěže porota nehodnotila tolik fotografií jako letos. Přišlo jich na 320 tisíc, což je absolutní rekord. 

Mezi sériemi snímků, jež se dostaly do užšího výběru, naleznete neuvěřitelně širokou škálu témat - od posedlosti lidstva bohatstvím přes snímky dokumentující uprchlickou krizi Rohingů až po osobité portréty psů a jejich majitelů.

"Množství děl, která jsme posuzovali, bylo závratné, a jejich rozmanitost se postarala o intenzivní diskusi mezi porotci, která vedla k výběru výjimečných vítězů," konstatovala porotkyně a ředitelka Centra pro soudobou fotografii v Melbourne Naomi Cass. 

Soutěž Sony World Photography Awards je anonymně hodnocena mezinárodně uznávanými profesionály z oboru. Porotě posuzující soutěž profesionálů 2018 předsedal Mike Trow (bývalý obrazový redaktor časopisu British Vogue) a zastoupeni v ní byli představitelé mezinárodních muzeí, nakladatelství a médií.

"Jsme ohromeni hloubkou a různorodostí děl, která jsme posuzovali, a inspiruje nás množství způsobů, jakými se fotografové z celého světa zabývají otázkami, které se týkají nás všech," uvedl porotce soutěže Philip Tinari, který působí jako ředitel čínského Ullens Centre for Contemporary Art.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy