Nejlepší krajinářské fotky roku? Moc krajiny na nich vidět není, ale jsou působivé

Nejlepší krajinářské fotky roku? Moc krajiny na nich vidět není, ale jsou působivé
Frederick Buyckx z Belgie ve své sérii zachytil proměny zimní krajiny. Tento snímek vznikl v Černé Hoře.
Další snímek z vítězné série Fredericka Buyckxe vznikl v Albánii.
Série Kurta Tonga z Velké Británie je nazvána Sladká voda, hořká země a ukazuje proměny současné Číny.
Kurt Tong s ní získal druhé místo v kategorii krajina.
Foto: Sony World Photography Awards 2017
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
6. 5. 2017 11:05
Nový seriál, který touto galerií začíná, postupně představí vítěze všech deseti profesionálních kategorií v největší světové fotosoutěži Sony World Photography Awards. První díl začíná kategorií krajinářských fotek - a má to svůj důvod. Její vítěz Frederik Buyckx z Belgie byl zároveň vyhlášen jako fotograf roku.

V kategorii "Krajina" získal první místo již zmíněný Frederik Buyckx z Belgie s působivými snímky zimních krajin. Druhé místo získal britský fotograf Kurt Tong, který se zaměřil na proměny, kterými prochází soudobá Čína. Snažil se zachytit způsob, jak se tam potkává příroda se stále rostoucími městy. Třetí se umístil Němec Peter Franck, který fotografoval mořské pobřeží.

Všechny oceněné snímky se liší od hlavního proudu krajinářské fotografie a to byl zcela jistě i důvod, proč u poroty uspěly. Zajímavé je, že porotce zaujaly zimní snímky (získaly 1. a 2. místo). Všechny vítězné série jsou navíc laděny do bílé barvy.

Sony World Photography Awards je podle počtu hodnocených fotografií (více než 227 tisíc snímků od účastníků ze 183 zemí) největší světovou fotosoutěží. Píší o ní významná světová média a každým rokem získává větší prestiž. Často je přirovnávána k "fotografickým Oscarům". Účastnit se jí mohou jak profesionální, tak amatérští fotografové a není omezena značkou fotoaparátu (Sony je generální sponzor).

O vítězi soutěže Fredeicku Buyckxovi si můžete přečíst zde.

 

Právě se děje

Další zprávy