Američan se oženil s notebookem. A žádá soudy, ať tento sňatek uznají

Magazín Magazín
12. 9. 2017 11:07
Chris Sevier je v USA označován za „mentálně nemocného stalkera, který se chce oženit se svým počítačem“. Žádost o uznání sňatku s laptopem podal již dříve v Texasu, Kentucky či Utahu. Nyní čeká na vyjádření Alabamy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Čtyřicetiletý Američan Chris Sevier, bývalý právník z Tennessee, se soudí se státem Alabama, aby uznal jeho sňatek s laptopem. Známý odpůrce homosexuálních sňatků tvrdí, že se oženil se svým MacBookem v roce 2011 v Novém Mexiku.

Podle serveru Konbini to není poprvé, kdy Sevier podal soudní žalobu tohoto typu. Podobné žádosti o uznání svého více než netypického svazku podal již dříve také v Texasu, Kentucky či Utahu.

Utah jeho žádost zamítl s tím, že laptop není dost starý

V Coloradu zase žaloval pekaře proto, aby jej donutil upéct pro něj a jeho "nastávající" svatební dort. Západoamerický stát Utah jeho žádost zamítl s tím, že jeho laptop není dost starý na to, aby mohl sňatek uzavřít.

Advokátova nejnovější žaloba na Alabamu požaduje, aby stát buď uznal jeho sňatek s "předmětem … se ženskými vlastnostmi", nebo mu udělil povolení oženit se s počítačem. Sevierova argumentace spočívá v tom, že homosexuální sňatky jsou federálně legální, a tudíž by měl být na základě stejných parametrů oprávněn vzít si svůj laptop.

V žalobě se mimo jiné uvádí, že je nepřiměřené, aby stát "povoloval sňatky osobám, které se samy označují za homosexuály, ale odmítal vydávat potvrzení o sňatku zoofilům, machinistům a polygamistům". Alabama na jeho žalobu dosud neodpověděla.

Sevier byl podle Konbini dříve obviněn za stalkování a obtěžování country hvězdy Johna Riche a sedmnáctileté dívky. Kromě jiného se "proslavil" i tím, že navrhl zdanění přístupu k pornografii ve třinácti státech, informoval již dříve server The Daily Beast.

Sám sebe bývalý právník již dříve ironicky popsal jako "mentálně nemocného stalkera, který se chce oženit se svým počítačem", a to na základě svého mediálního obrazu v USA.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Marhoulovo Nabarvené ptáče bude usilovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie vyšle Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula do boje o nominaci na Oscara pro nejlepší cizojazyčný film. Akademici to oznámili dnes ráno. Vybírali z deseti českých hraných a dokumentárních snímků, větší počet bodů dále získaly tituly Na střeše od Jiřího Mádla a basketbalové historické drama Zlatý podraz. Nominace na Oscary budou známy 13. ledna 2020, vítězové cen pak 9. února. Oscara pro nejepší cizojazyčný film získaly v 60. letech Obchod na korze režisérů Jána Kádára a Elmara Klose a Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela, zatím naposledy roku 1996 uspěl Kolja filmaře Jana Svěráka.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Kristýna Plíšková začala tenisový turnaj v Soulu vítězně

Kristýna Plíšková postoupila na turnaji WTA v Soulu do druhého kola. Roli favoritky proti domácí tenistce Čche Či-hi, hráčce až z osmé stovky žebříčku, splnila za necelou hodinu vítězstvím 6:1 a 6:4. Korejce nenabídla ani jeden brejkbol.

V boji o postup do čtvrtfinále už Plíškovou čeká mnohem těžší soupeřka. Sestra světové dvojky a 81. hráčka žebříčku narazí na druhou nasazenou Jekatěrinu Alexandrovovou z Ruska, která je v pořadí WTA devětatřicátá.

Na turnaji v Soulu se představí ještě další dvě české tenistky Karolína Muchová, jež bude nasazenou trojkou, a Denisa Allertová.

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Kristýna Plíšková (ČR) - Čche Či-hi (Korea) 6:1, 6:4, Alexandrovová (2-Rus.) - Minnenová (Belg.) 6:4, 6:3, Linetteová (4-Pol.) - Beguová (Rum.) 6:1, 6:4, Gasparjanová (7-Rus.) - Mariaová (Něm.) 7:5, 6:4.

před 45 minutami

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

V srpnu stoupla průmyslová výroba v Číně v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou v pondělí zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne. Některé sektory naopak vykázaly zlepšení, jako produkce oceli a elektřiny. Analytici však dodávají, že celkově byl růst slabší kvůli výrobním omezením před oslavami 70. let od vzniku Čínské lidové republiky, které se uskuteční 1. října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy