Američan se oženil s notebookem. A žádá soudy, ať tento sňatek uznají

Magazín Magazín
12. 9. 2017 11:07
Chris Sevier je v USA označován za „mentálně nemocného stalkera, který se chce oženit se svým počítačem“. Žádost o uznání sňatku s laptopem podal již dříve v Texasu, Kentucky či Utahu. Nyní čeká na vyjádření Alabamy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Čtyřicetiletý Američan Chris Sevier, bývalý právník z Tennessee, se soudí se státem Alabama, aby uznal jeho sňatek s laptopem. Známý odpůrce homosexuálních sňatků tvrdí, že se oženil se svým MacBookem v roce 2011 v Novém Mexiku.

Podle serveru Konbini to není poprvé, kdy Sevier podal soudní žalobu tohoto typu. Podobné žádosti o uznání svého více než netypického svazku podal již dříve také v Texasu, Kentucky či Utahu.

Utah jeho žádost zamítl s tím, že laptop není dost starý

V Coloradu zase žaloval pekaře proto, aby jej donutil upéct pro něj a jeho "nastávající" svatební dort. Západoamerický stát Utah jeho žádost zamítl s tím, že jeho laptop není dost starý na to, aby mohl sňatek uzavřít.

Advokátova nejnovější žaloba na Alabamu požaduje, aby stát buď uznal jeho sňatek s "předmětem … se ženskými vlastnostmi", nebo mu udělil povolení oženit se s počítačem. Sevierova argumentace spočívá v tom, že homosexuální sňatky jsou federálně legální, a tudíž by měl být na základě stejných parametrů oprávněn vzít si svůj laptop.

V žalobě se mimo jiné uvádí, že je nepřiměřené, aby stát "povoloval sňatky osobám, které se samy označují za homosexuály, ale odmítal vydávat potvrzení o sňatku zoofilům, machinistům a polygamistům". Alabama na jeho žalobu dosud neodpověděla.

Sevier byl podle Konbini dříve obviněn za stalkování a obtěžování country hvězdy Johna Riche a sedmnáctileté dívky. Kromě jiného se "proslavil" i tím, že navrhl zdanění přístupu k pornografii ve třinácti státech, informoval již dříve server The Daily Beast.

Sám sebe bývalý právník již dříve ironicky popsal jako "mentálně nemocného stalkera, který se chce oženit se svým počítačem", a to na základě svého mediálního obrazu v USA.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy