reklama
 
 

Láska na ruský způsob: seznamka láká uživatele, ať jdou spolu volit. Prý na radu Kremlu

27. 8. 2017
"Zdá se, že se jeden druhému líbíme. 10. září můžeme jít společně volit." Takové oznámení přijde ruským uživatelům seznamovací aplikace Mamba, pokud se trefí a vyberou si ten správný protějšek. Společnost provozující aplikaci tak chce zvýšit zájem o politiku mezi mladými lidmi. Podle ruské nezávislé televize Dožď byla funkce do aplikace přidána na základě rady Kremlu.

Velice netradičním způsobem se snaží přimět k voličské účasti ruská seznamovací aplikace Mamba. Uživatelům nabízí funkci "Společné hlasování", jejímž cílem je najít si doprovod do volební místnosti na 10. září. O kuriozitě informovala britská BBC.

Hledání volebního doprovodu probíhá tak, že uživatelé si projíždí fotky ostatních přihlášených a odpovídají na otázky jako: "Chtěli byste jít s ní/ním volit?" Jestliže oba uživatelé navzájem odpoví kladně, obdrží zprávu, ve které se píše: "Zdá se, že se jeden druhému líbíme. 10. září můžeme jít společně volit." Pak si mohou vyměnit zprávu a domluvit se, které hlasovací místo je pro ně nejlepší.

Doporučení z Kremlu

Jestli se funkce v aplikaci osvědčí, Mamba by ji chtěla využít i během prezidentských voleb příští rok, píše nezávislá ruská televizní stanice Dožď. Ředitel společnosti Andrej Bronetskij uvedl, že spuštění funkce bylo Mambě doporučeno. Na otázku, zda rada přišla z Kremlu nebo Ústřední volební komise, však neodpověděl.

Televizní stanice ovšem uvedla, že mluvila s lidmi obeznámenými se záležitostí a ti říkají, že návrh byl diskutován s Kremlem a byl součástí iniciativy zaměřené na posílení volební účasti při regionálních a prezidentských volbách.

Podle ředitele PR agentury Magic Inc. Platona Mamatova chtějí úřady přimět mladé voliče, aby se zajímali o politiku. Cílem je zabránit, aby se stali "materiálem" pro opoziční protesty, napsal na Mamatov na blogové platformě tTJournal.

Nicméně "voličská funkce" Mamby nevzbudila u uživatelů aplikace zájem. Opoziční politik Dmitrij Gudkov na svém Facebooku napsal, že nápad je naprosto absurdní, a i on věří, že za nápadem stojí Kreml.

autor: Magazín | 27. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama