Láska na ruský způsob: seznamka láká uživatele, ať jdou spolu volit. Prý na radu Kremlu

Magazín Magazín
27. 8. 2017 14:03
"Zdá se, že se jeden druhému líbíme. 10. září můžeme jít společně volit." Takové oznámení přijde ruským uživatelům seznamovací aplikace Mamba, pokud se trefí a vyberou si ten správný protějšek. Společnost provozující aplikaci tak chce zvýšit zájem o politiku mezi mladými lidmi. Podle ruské nezávislé televize Dožď byla funkce do aplikace přidána na základě rady Kremlu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Velice netradičním způsobem se snaží přimět k voličské účasti ruská seznamovací aplikace Mamba. Uživatelům nabízí funkci "Společné hlasování", jejímž cílem je najít si doprovod do volební místnosti na 10. září. O kuriozitě informovala britská BBC.

Hledání volebního doprovodu probíhá tak, že uživatelé si projíždí fotky ostatních přihlášených a odpovídají na otázky jako: "Chtěli byste jít s ní/ním volit?" Jestliže oba uživatelé navzájem odpoví kladně, obdrží zprávu, ve které se píše: "Zdá se, že se jeden druhému líbíme. 10. září můžeme jít společně volit." Pak si mohou vyměnit zprávu a domluvit se, které hlasovací místo je pro ně nejlepší.

Doporučení z Kremlu

Jestli se funkce v aplikaci osvědčí, Mamba by ji chtěla využít i během prezidentských voleb příští rok, píše nezávislá ruská televizní stanice Dožď. Ředitel společnosti Andrej Bronetskij uvedl, že spuštění funkce bylo Mambě doporučeno. Na otázku, zda rada přišla z Kremlu nebo Ústřední volební komise, však neodpověděl.

Televizní stanice ovšem uvedla, že mluvila s lidmi obeznámenými se záležitostí a ti říkají, že návrh byl diskutován s Kremlem a byl součástí iniciativy zaměřené na posílení volební účasti při regionálních a prezidentských volbách.

Podle ředitele PR agentury Magic Inc. Platona Mamatova chtějí úřady přimět mladé voliče, aby se zajímali o politiku. Cílem je zabránit, aby se stali "materiálem" pro opoziční protesty, napsal na Mamatov na blogové platformě tTJournal.

Nicméně "voličská funkce" Mamby nevzbudila u uživatelů aplikace zájem. Opoziční politik Dmitrij Gudkov na svém Facebooku napsal, že nápad je naprosto absurdní, a i on věří, že za nápadem stojí Kreml.

 

Právě se děje

Další zprávy