reklama
 
 

Švédka se za týden naučila celý katalog Ikea. Prozradila, proč má nejlepší paměť na světě

6. 9. 2017 15:12
Pouhých sedm dní stačilo třiadvacetileté Yanjae Wintersoulové, aby se naučila téměř pět tisíc položek v novém katalogu Ikea. Švédka je dvojnásobnou mistryní světa v memorování. Tvrdí, že to není díky fotografické paměti, ale kreativním memorovacím technikám, které se naučila během svých studií.

Yanjaa Wintersoulová je více než jen fanynka švédské nábytkové firmy Ikea, je jejím chodícím katalogem. Švédka si totiž během jediného týdne dokázala zapamatovat téměř pět tisíc položek z nového katalogu na rok 2018.

Třiadvacetiletá žena začala cvičit memorování při svém studiu na Stockholmské univerzitě. "Snažila jsem se dokončit své studium podnikání za poloviční čas než normálně. A náhodou jsem našla knížku o memorovacích technikách. Popisovali, jak je to jednoduché, tak jsem si řekla, že bych to možná mohla taky zkusit," vysvětlila Wintersoulová serveru Mashable.

Nejlepší paměť na světě

Nedlouho poté se zúčastnila dokonce Světového šampionátu v memorování, kde dvakrát vyhrála zlato. A právě díky tomu si jí Ikea všimla a zařadila ji do své marketingové kampaně.

She just did the unforgettable! She memorised every page of the 2018 IKEA Catalogue. #HumanCatalogue

Zveřejnil(a) IKEA dne 30. Srpen 2017

Jestli si skutečně pamatuje každou stránku a položku v katalogu, si vyzkoušel i Mashable. "Zeptali jsme se jí na doporučení pro standardizovaný bílý stůl. Řekla, ať otočíme na stranu 216, kde se nachází Pahl, vysunovací stůl," napsala redaktorka serveru.

"Naučila jsem se techniku zvanou palác paměti. Řekněme, že máte seznam věcí, které se chcete naučit v určitém pořadí. Pokud si potřebujete zapamatovat tři země, dejme tomu Čínu, USA a Brazílii, pak možná na posteli budete jíst čínské jídlo, na nočním stole je hamburger a z okna vidíte fotbalový míč," popsala techniku Wintersoulová.

🏆 I did well at the Asian Memory Open! 🏅#mongoliangirlmagic

Příspěvek sdílený 🍑 • Янжаа • 妍佳 • ヤンジャ (@yanjaa),

A dodala, že pokud si z učení uděláte zábavný, související příběh, pak je snazší si věci zapamatovat. Třiadvacetiletá Švédka však tvrdí, že nemá fotografickou paměť, ale využívá zkrátka kreativní memorovací techniky.

Kromě marketingové kampaně Ikey se podle svého profesního profilu na sociální síti LinkedIn věnuje překladům ze svahilštiny, mongolštiny, angličtiny a švédštiny. Proto není divu, že je dvojnásobnou držitelkou zlaté medaile za nejlepší paměť na světě.

autor: Magazín | 6. 9. 2017 15:12

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama