Belgický hotel pronajímá hostům rybičku za sto korun na noc, aby se necítili přes noc sami

Magazín Magazín
8. 9. 2017 12:07
Manažer belgického Hotelu Charleroi přišel na geniální podnikatelský nápad u piva. Inspirovali jej nudící se hosté, kteří čekali na check-in na recepci. Z pronájmu rybiček se stala internetová senzace, originální nápad však nenechal chladnými ani kritiky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pokud často jezdíte na služební cesty a večer se vracíte unavení do sterilně vypadajícího hotelového pokoje, jeden belgický hotel má pro vás řešení.

Za 3,5 eur, tedy necelou stovku korun, si můžete v letištním Hotelu Charleroi půjčit na noc zlatou rybku v akváriu, která je připravena dělat hostům společnost. Z nápadu Davida Dillena, manažera hotelu, se stala internetová senzace.

Rybičky měly být zábavou pro čekající hosty

Dillen na nápad přišel při jednom z večerů v baru. "Dával jsem si pivo s bratrancem a viděli jsme, jak lidi čekají na svůj check-in. Řada byla celkem dlouhá, tak jsem rozhodl jít se projít a koupit nějaké rybičky ze srandy," popsal.

Koupené rybičky měly sloužit jako zábava pro hosty při čekání. Rybičky se však staly tak populární, že je hotel začal osamělým hostům pronajímat. Akvárium s rybkama se většinu času nachází na recepci. Na přání jsou pak posílány hostům na pokoj.

Belgický hotel si sice vyslechl několik kritik, například ohledně velikosti kulatého akvária pro rybičku nebo etických aspektů pronájmu zvířat hostům.

Nicméně Dillen tvrdí, že mají přísun pravidelného pohybu i jídla ve velkém akváriu, kde se můžou také schovávat v rostlinách.

A podle manažera má nápad s rybičkami velký úspěch. Hosté, kteří do Bruselu přijíždí zejména na obchodní jednání, se podle něj "rádi vracejí zpět do kanceláře s nárokem na proplacení výdajů na zlatou rybičku," řekl britskému deníku The Telegraph.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy