Belgický hotel pronajímá hostům rybičku za sto korun na noc, aby se necítili přes noc sami

Magazín Magazín
8. 9. 2017 12:07
Manažer belgického Hotelu Charleroi přišel na geniální podnikatelský nápad u piva. Inspirovali jej nudící se hosté, kteří čekali na check-in na recepci. Z pronájmu rybiček se stala internetová senzace, originální nápad však nenechal chladnými ani kritiky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pokud často jezdíte na služební cesty a večer se vracíte unavení do sterilně vypadajícího hotelového pokoje, jeden belgický hotel má pro vás řešení.

Za 3,5 eur, tedy necelou stovku korun, si můžete v letištním Hotelu Charleroi půjčit na noc zlatou rybku v akváriu, která je připravena dělat hostům společnost. Z nápadu Davida Dillena, manažera hotelu, se stala internetová senzace.

Rybičky měly být zábavou pro čekající hosty

Dillen na nápad přišel při jednom z večerů v baru. "Dával jsem si pivo s bratrancem a viděli jsme, jak lidi čekají na svůj check-in. Řada byla celkem dlouhá, tak jsem rozhodl jít se projít a koupit nějaké rybičky ze srandy," popsal.

Koupené rybičky měly sloužit jako zábava pro hosty při čekání. Rybičky se však staly tak populární, že je hotel začal osamělým hostům pronajímat. Akvárium s rybkama se většinu času nachází na recepci. Na přání jsou pak posílány hostům na pokoj.

Belgický hotel si sice vyslechl několik kritik, například ohledně velikosti kulatého akvária pro rybičku nebo etických aspektů pronájmu zvířat hostům.

Nicméně Dillen tvrdí, že mají přísun pravidelného pohybu i jídla ve velkém akváriu, kde se můžou také schovávat v rostlinách.

A podle manažera má nápad s rybičkami velký úspěch. Hosté, kteří do Bruselu přijíždí zejména na obchodní jednání, se podle něj "rádi vracejí zpět do kanceláře s nárokem na proplacení výdajů na zlatou rybičku," řekl britskému deníku The Telegraph.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Za zbití a upálení bezdomovce uložil soud útočníkovi 13 let vězení

Za zbití a následné upálení bezdomovce v pražském Trojmezí potrestal soud Jiřího Málka 13 lety vězení. Uznal ho vinným z vraždy, z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také z výtržnictví. Vyšetřovatelé činu uváděli, že muž vraždil, protože nesnáší sociálně vyloučené skupiny lidí. To se však nepodařilo prokázat a Málek to výslovně popřel. Uvedl také, že na útok si nepamatuje. Verdikt není pravomocný.

Třiapadesátiletý bezdomovec uhořel loni 6. července v přístřešku, který stál v lesnatém porostu mezi ulicemi Sady zahradnické mládeže a Doupovská. Příčinou úmrtí byla podle pitvy kombinace otravy oxidem uhelnatým a otravy alkoholem.

Málek připustil, že na místě činu byl, protože přišel na Trojmezí popíjet se svým známým z ubytovny. Podle rozsudku pak v opilosti napadl tamního bezdomovce, kterého předtím neznal, a to po sporu o víno. Zaútočil na něj údery pěstí do obličeje a kopy. Ležícímu, silně opilému muži také údajně skočil snožmo na hlavu. Poté odešel, za několik desítek minut se ale vrátil a zapalovačem na místě založil požár, který se rychle rozšířil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy