Belgický hotel pronajímá hostům rybičku za sto korun na noc, aby se necítili přes noc sami

Magazín Magazín
8. 9. 2017 12:07
Manažer belgického Hotelu Charleroi přišel na geniální podnikatelský nápad u piva. Inspirovali jej nudící se hosté, kteří čekali na check-in na recepci. Z pronájmu rybiček se stala internetová senzace, originální nápad však nenechal chladnými ani kritiky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Pokud často jezdíte na služební cesty a večer se vracíte unavení do sterilně vypadajícího hotelového pokoje, jeden belgický hotel má pro vás řešení.

Za 3,5 eur, tedy necelou stovku korun, si můžete v letištním Hotelu Charleroi půjčit na noc zlatou rybku v akváriu, která je připravena dělat hostům společnost. Z nápadu Davida Dillena, manažera hotelu, se stala internetová senzace.

Rybičky měly být zábavou pro čekající hosty

Dillen na nápad přišel při jednom z večerů v baru. "Dával jsem si pivo s bratrancem a viděli jsme, jak lidi čekají na svůj check-in. Řada byla celkem dlouhá, tak jsem rozhodl jít se projít a koupit nějaké rybičky ze srandy," popsal.

Koupené rybičky měly sloužit jako zábava pro hosty při čekání. Rybičky se však staly tak populární, že je hotel začal osamělým hostům pronajímat. Akvárium s rybkama se většinu času nachází na recepci. Na přání jsou pak posílány hostům na pokoj.

Belgický hotel si sice vyslechl několik kritik, například ohledně velikosti kulatého akvária pro rybičku nebo etických aspektů pronájmu zvířat hostům.

Nicméně Dillen tvrdí, že mají přísun pravidelného pohybu i jídla ve velkém akváriu, kde se můžou také schovávat v rostlinách.

A podle manažera má nápad s rybičkami velký úspěch. Hosté, kteří do Bruselu přijíždí zejména na obchodní jednání, se podle něj "rádi vracejí zpět do kanceláře s nárokem na proplacení výdajů na zlatou rybičku," řekl britskému deníku The Telegraph.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy