Bavorský silák unesl 29 tupláků piva a překonal vlastní světový rekord

ČTK ČTK
3. 9. 2017 20:20
Na vzdálenost 40 metrů se mu podařilo bezpečně donést 29 litrových sklenic piva. Oliver Strümpfel tak v německém Mnichově překonal svůj vlastní rekord. Strümpfel už ale nyní avizuje, že příští rok se opět pokusí svůj rekord překonat. V uplynulých měsících pravidelně trénoval jak sílu, tak techniku. Unést 30 plných mázů znamená unést přes 70 kilogramů, zdůraznil před startem.
Oliver Strümpfel unesl 29 mázů. | Video: Reuters

Mnichov (Německo) - Oliver Strümpfel na slavnosti v dolnobavorském Abensbergu překonal vlastní rekord v nošení litrových sklenic piva. Na vzdálenost 40 metrů se mu podařilo bezpečně donést 29 zdejších takzvaných mázů.

"Šlo mi to dobře," řekl Strümpfel po úspěšném pokusu. "Bohužel se mi jeden rozbil. Smůla." Světový rekord drží od roku 2014, tehdy uběhl 40 metrů s 25 bavorskými tupláky. Dnes byly v plánu dva pokusy, už při prvním padl rekord s 27 mázy. Napodruhé zkoušel rekordman nést 31 sklenic, ale jedna spadla a z dalších se vylilo více než 10 procent piva, takže se jich plných napočítalo jen 29.

Strümpfel si nedá pokoj a chce se svůj rekord příští rok znovu pokusit překonat. "Vím, že jich unesu víc než 30," řekl agentuře DPA.

V uplynulých měsících pravidelně trénoval jak sílu, tak techniku. Unést 30 plných mázů znamená unést přes 70 kilogramů, zdůraznil před startem.

 

Právě se děje

Další zprávy