VIDEO Iron Man potěšil postiženého kluka. Dal mu novou ruku

Herec Robert Downey Jr. se vžil do své nejznámější role Iron Mana a předal postiženému chlapci bionickou ruku.
Herec Robert Downey Jr. se opět vžil do své nejznámější role a splnil malému chlapci sen. | Video: Youtube // The Collective Project

USA – Herec Robert Downey Jr., který je známý především díky roli Iron Mana ve stejnojmené filmové sérii, se spojil s výrobcem bionických končetin, aby mohl jednu takovou speciální předat sedmiletému chlapci.

Alex, který miluje příběhy o superhrdinech a jízdu na kole, se narodil jen s částečně vyvinutou pravou rukou. Sen o nové ruce mu splnil jeho oblíbený hrdina.

Herec, který se opět plně vžil do role Tonyho Starka, extrovertního milionáře s ocelovým kostýmem, přinesl chlapci dvě krabice. Z té první vyndal repliku části svého kostýmu, z té druhé vyndal funkční bionickou ruku určenou pro chlapce. „Myslím, že ta tvoje je lepší než moje,“ řekl Downey malému chlapci ve chvíli, když ta jeho začala neovladatelně blikat.

Novou končetinu pro chlapce vytvořil Albert Manero, student technické univerzity na Floridě, který na 3D tiskárně vyrábí a daruje bionické končetiny a rozdává je dětem po světě.

Jak informoval Microsoft, který projekt realizoval, náklady na novou ruku byly necelých 350 dolarů, tedy zhruba devět tisíc korun. To je značný cenový rozdíl od tradičních náhradních končetin, jejichž ceny se pohybují kolem jednoho milionu korun.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy