Svět ohrožuje nepovedený Ultron. Avengers se vrací na scénu

jla
17. 9. 2014 16:18
Společnost Disney zveřejnila první synopsi k novým marvelovským Avengerům v režii Josse Whedona. Avengers: Věk Ultrona do kin vtrhne na jaře příštího roku.
Black Widow a spol. opět zasahují.
Black Widow a spol. opět zasahují. | Foto: Falcon

Los Angeles - Už je jasné, kdo a jak bude tentokrát ohrožovat svět v dalších marvelovských Avengerech. Společnost Disney dnes zveřejnila první synopsi filmu Avengeres: Věk Ultrona.

Nejmocnější hrdinové na planetě Zemi budou tentokrát napravovat průšvih Tonyho Starka, Iron Mana (Robert Downey Jr.), který sestavuje robota-mírotvorce Ultrona (James Spader). Když je vše připraveno pro Ultronovo spuštění, něco se ale pokazí.

A tak do hry opět nastoupí spolu s Iron Manem i Kapitán Amerika (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Černá vdova (Scarlett Johansson), Hulk (Mark Ruffalo) i Hawkeye (Jeremy Renner), aby darebného Ultrona zastavili. Neklidné spojenectví a nečekaná akce tak bude dláždit cestu k dalšímu epickému celosvětovému dobordružství.

Staří známí i nováčci

Spolu s Nickem Furrym (Samuel L. Jackson) a agentkou Marií Hill (Cobie Smulders) budou muset překazit robotovy plány na vymýcení lidstva.

Na scéně se objeví i dva supersilní nováčci, Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) a Pietro Maximoff (Aaron Taylor-Johnson), kteří potkají svého staronového přítele Visiona (Paul Bettany)

První díl Avenegerů měl premiéru v roce 2012  a vydělal přes miliardu liber.

Americká premiéra v dubnu 2015

Třetí pokračování by mohlo být hotové v roce 2018. Robert Downey Jr. předestřel, že by to mohla být jeho poslední účast v roli Tonyho Starka, když momentálně nejsou žádné plány pro Iron Mana 4.

V marvelovských komiksech vytvoří Ultrona Hank Pym (známý i jako Ant-man) jako zdroj ochrany lidstva. Na velkém plátně je však Ultron duchovním dítětem Tonyho Starka, který tak chce mít možnost vzdát se své povinnosti a předat je plně mechanizovanému mírotvorci. 

Starkův výtvor se vymkne kontrole 24. dubna 2015, kdy film Avengers: Věk Ultrona vstoupí do kin. Čeští diváci se na premiéru můžou těšit jen o šest dnů později.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ředitel ústecké zoo čelí kritice kvůli neodbornému personálu, piráti ho chtějí odvolat

Odborná kontrolní zpráva Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) poukazuje na nedostatky ústecké zoo, například na neodbornost personálu či na výběhy, které nesplňují podmínky pro chov zvířat. Zprávu ve středu zveřejnili piráti, kteří budou usilovat o odvolání ředitele zoo Romana Končela z funkce, řekl novinářům zastupitel Lukáš Blažej (PRO! Ústí). Opoziční PRO! Ústí je tvořeno Piráty, Stranou zelených a Nezávislými.

"Problémy zoo jsme chtěli řešit na posledním zasedání zastupitelstva 4. listopadu, ale vedení města bohužel pro zařazení bodu na program jednání nehlasovalo," řekl Blažej. Zprávu piráti zveřejnili z důvodu transparentnosti, ale i kvůli tomu, že se řešení situace zoo nedá odkládat. Blažej také řekl, že budou požadovat odborné výběrové řízení na nového ředitele zoologické zahrady.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Sobotka bude Buffalu v NHL chybět čtyři až šest týdnů

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude čtyři až šest týdnů chybět v sestavě Buffala v NHL. Dvaatřicetiletý český reprezentant je mimo hru s blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla po nepotrestaném faulu Nikity Kučerova z Tampy v pátečním zápase ve Stockholmu.

Kučerov atakoval Sobotku v první třetině utkání, které Tampa nakonec vyhrála 3:2. Ruský útočník českého hokejistu, který jej neviděl, dohrál po jeho střele. Sobotka ze zápasu odstoupil a podle serveru The Athletic v hale chodil s ortézou na pravém koleně.

V této sezoně NHL odehrál Sobotka zatím 16 zápasů, v nichž zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

před 40 minutami

Na kotlíkové dotace půjde z ministerstva životního prostředí dalších 1,5 miliardy

Ministerstvo životního prostředí uvolní další 1,5 miliardy korun z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na výměnu zastaralých kotlů. Zájem o dotaci z třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací převýšil původně vyčleněné tři miliardy. Na krajské úřady dorazilo přes 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dalších 380 milionů resort uvolní na půjčky na kotle.

Aktuálně nejsou vyčerpány prostředky pouze v Praze a na Vysočině, druhé kolo se chystá ještě v Královéhradeckém kraji. Ve většině ostatních krajů byly tisíce žádostí přijaty do takzvaného zásobníku projektů. Právě pro ně je nová dotace určena.

Další zprávy