Svět ohrožuje nepovedený Ultron. Avengers se vrací na scénu

jla
17. 9. 2014 16:18
Společnost Disney zveřejnila první synopsi k novým marvelovským Avengerům v režii Josse Whedona. Avengers: Věk Ultrona do kin vtrhne na jaře příštího roku.
Black Widow a spol. opět zasahují.
Black Widow a spol. opět zasahují. | Foto: Falcon

Los Angeles - Už je jasné, kdo a jak bude tentokrát ohrožovat svět v dalších marvelovských Avengerech. Společnost Disney dnes zveřejnila první synopsi filmu Avengeres: Věk Ultrona.

Nejmocnější hrdinové na planetě Zemi budou tentokrát napravovat průšvih Tonyho Starka, Iron Mana (Robert Downey Jr.), který sestavuje robota-mírotvorce Ultrona (James Spader). Když je vše připraveno pro Ultronovo spuštění, něco se ale pokazí.

A tak do hry opět nastoupí spolu s Iron Manem i Kapitán Amerika (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Černá vdova (Scarlett Johansson), Hulk (Mark Ruffalo) i Hawkeye (Jeremy Renner), aby darebného Ultrona zastavili. Neklidné spojenectví a nečekaná akce tak bude dláždit cestu k dalšímu epickému celosvětovému dobordružství.

Staří známí i nováčci

Spolu s Nickem Furrym (Samuel L. Jackson) a agentkou Marií Hill (Cobie Smulders) budou muset překazit robotovy plány na vymýcení lidstva.

Na scéně se objeví i dva supersilní nováčci, Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) a Pietro Maximoff (Aaron Taylor-Johnson), kteří potkají svého staronového přítele Visiona (Paul Bettany)

První díl Avenegerů měl premiéru v roce 2012  a vydělal přes miliardu liber.

Americká premiéra v dubnu 2015

Třetí pokračování by mohlo být hotové v roce 2018. Robert Downey Jr. předestřel, že by to mohla být jeho poslední účast v roli Tonyho Starka, když momentálně nejsou žádné plány pro Iron Mana 4.

V marvelovských komiksech vytvoří Ultrona Hank Pym (známý i jako Ant-man) jako zdroj ochrany lidstva. Na velkém plátně je však Ultron duchovním dítětem Tonyho Starka, který tak chce mít možnost vzdát se své povinnosti a předat je plně mechanizovanému mírotvorci. 

Starkův výtvor se vymkne kontrole 24. dubna 2015, kdy film Avengers: Věk Ultrona vstoupí do kin. Čeští diváci se na premiéru můžou těšit jen o šest dnů později.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Některé britské čerpací stanice přerušily provoz. Nemá jim kdo dovézt palivo

V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps dnes vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách.

Agentura Reuters napsala, že u některých čerpacích stanic v Londýně a jihoanglickém hrabství Kent se dnes tvořily fronty aut. Asociace prodejců pohonných hmot doporučila motoristům, aby měli v nádrži tolik paliva, aby jim vystačilo na cestu k záložní stanici pro "vzácný" případ, že na první nebude k dostání.

V některých britských médiích se objevily informace, že britská vláda v situaci, kdy v zemi chybí až 100.000 řidičů nákladních aut, uvažuje o nasazení vojáků. "Pokud by to pomohlo, povoláme je," řekl Shapps BBC. Dodal ale, že není jasné například to, zda vojáci mohou řídit vozidla s civilní registrací.

Už měsíce zástupci supermarketů a zemědělců upozorňují, že vzhledem k nedostatku řidičů jsou narušené dopravní řetězce, kvůli čemuž mají problémy dostat zboží na pulty obchodů.

V televizi Sky Shapps řekl, že nedostatek řidičů je celosvětový problém kvůli tomu, že během pandemie covidu-19 se nekonaly zkoušky pro nové šoféry. Británie podle něho proto počet zkoušek zdvojnásobuje. Těm současným je v průměru 55 let a stěžují si na špatné pracovní podmínky i platy.

Řidičů je v Británii nedostatek ale i kvůli brexitu, po němž je pro pracovníky z jiných evropských zemí těžší získat pracovní povolení. Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) vyzvala vládu, aby v blízké době tato pravidla zmírnila. K tomu Shapps řekl, že nechce, aby britské řidiče vytlačili jejich kolegové ze zemí Evropské unie, kteří mají nižší nároky na mzdy.

Rod McKenzie z RHA podle BBC řekl, že více řidičů profesi opouští, než do ní přichází. "Je to takhle jednoduché: všechno, co v Británii máme, se dováží nákladními auty. Takže pokud je nedostatek řidičů, je nevyhnutelné, že všechny věci, které chceme, nedostaneme, kdy chceme," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy