Svět ohrožuje nepovedený Ultron. Avengers se vrací na scénu

jla
17. 9. 2014 16:18
Společnost Disney zveřejnila první synopsi k novým marvelovským Avengerům v režii Josse Whedona. Avengers: Věk Ultrona do kin vtrhne na jaře příštího roku.
Black Widow a spol. opět zasahují.
Black Widow a spol. opět zasahují. | Foto: Falcon

Los Angeles - Už je jasné, kdo a jak bude tentokrát ohrožovat svět v dalších marvelovských Avengerech. Společnost Disney dnes zveřejnila první synopsi filmu Avengeres: Věk Ultrona.

Nejmocnější hrdinové na planetě Zemi budou tentokrát napravovat průšvih Tonyho Starka, Iron Mana (Robert Downey Jr.), který sestavuje robota-mírotvorce Ultrona (James Spader). Když je vše připraveno pro Ultronovo spuštění, něco se ale pokazí.

A tak do hry opět nastoupí spolu s Iron Manem i Kapitán Amerika (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Černá vdova (Scarlett Johansson), Hulk (Mark Ruffalo) i Hawkeye (Jeremy Renner), aby darebného Ultrona zastavili. Neklidné spojenectví a nečekaná akce tak bude dláždit cestu k dalšímu epickému celosvětovému dobordružství.

Staří známí i nováčci

Spolu s Nickem Furrym (Samuel L. Jackson) a agentkou Marií Hill (Cobie Smulders) budou muset překazit robotovy plány na vymýcení lidstva.

Na scéně se objeví i dva supersilní nováčci, Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) a Pietro Maximoff (Aaron Taylor-Johnson), kteří potkají svého staronového přítele Visiona (Paul Bettany)

První díl Avenegerů měl premiéru v roce 2012  a vydělal přes miliardu liber.

Americká premiéra v dubnu 2015

Třetí pokračování by mohlo být hotové v roce 2018. Robert Downey Jr. předestřel, že by to mohla být jeho poslední účast v roli Tonyho Starka, když momentálně nejsou žádné plány pro Iron Mana 4.

V marvelovských komiksech vytvoří Ultrona Hank Pym (známý i jako Ant-man) jako zdroj ochrany lidstva. Na velkém plátně je však Ultron duchovním dítětem Tonyho Starka, který tak chce mít možnost vzdát se své povinnosti a předat je plně mechanizovanému mírotvorci. 

Starkův výtvor se vymkne kontrole 24. dubna 2015, kdy film Avengers: Věk Ultrona vstoupí do kin. Čeští diváci se na premiéru můžou těšit jen o šest dnů později.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy