reklama
 
 

Student našel brigádu snů. Chodí převlečený za marihuanu

12. 3. 2015
Inzerát zněl: "Hledáme optimisticky laděný proaktivní list". To zaujalo tatínka, jehož syn marně hledal brigádu. Tak mu ji dohodil.

Pardubice – Patnáctiletý student z Pardubic nemohl sehnat brigádu. Otec mu jednoho dne oznámil, že na Facebooku našel zajímavou nabídku. Když se syn dozvěděl, o co jde, byl překvapen. A zároveň nadšen.

Inzerát zněl: "Hledáme optimisticky laděný proaktivní list." To zaujalo nejen otce, ale následně i syna.

Každý den odpoledne se tak na dvě hodiny oblékne do plyšového kostýmu ve tvaru konopí a nabízí lidem leták lákající na nově otevřenou konopnou lékárnu.

"Ten oblek je hodně těžký, je v něm vedro, ale za tu legraci to stojí," říká student. Líbí se mu, že lidé na něj reagují pozitivně, často se smějí a nadšeně se s ním fotí.

Chvilku sledujeme, jak se marihuanový plyšový list pohybuje po hlavní pardubické třídě. Vzbuzuje velkou pozornost a kladné reakce, a to dokonce i od seniorů.

Někteří z nich pečlivě pročítají letáček o léčivých účincích konopných mastí, čajů či sirupů, jiní se zase zajímají o převlek: "Jé, mohu si sáhnout? Vy jste opravdu plyšový! No to je nádhera!" směje se postarší důchodkyně a starostlivě dodává: "Ale není vám v tom dneska, mládenečku, hic?"

"Ty jo! Plyšová marihuana! To chci!" Kolem procházející teenagerky nezajímá ani tolik leták jako maska a nadšeně rozvíjejí plány, jak by v takové masce ohromily ve škole.

Ale to už je u brigádníka v konopném listu "vysmátý“ mladík a nadšeně ho zdraví: "Nazdar, brácho!“

Dobrá nálada v ulicích

"Ano, dá se říct, že zvyšujeme dobrou náladu ve městě," se smíchem přikyvují Kateřina Brchelová a Tereza Dostálová ze zdejší konopné lékárny. "Máme zkušenost, že většinou na náš plyšový list nereagují jen muži od čtyřiceti do padesáti."

Jaké je obecné povědomí lidí o konopných lékárnách? Podle Kateřiny Brchelové  a Terezy Dostálové je to různé. Někteří, ale je jich prý stále méně, to mají stále spojené s něčím pokoutným či nelegálním, jiní, zejména puberťáci, se chodí před konopnou lékárnu fotit a nyní se nadšeně v centru města fotí s plyšovým listem. Nic si ovšem nekoupí. Třetí skupina je pak stálá klientela, která se vrací, protože je s produkty spokojená.

Vstoupit se prý nebojí. "Dokonce k nám někdy jdou i pro běžné prášky nebo s receptem od doktorky, tak to je musíme odkázat na klasické lékárny," shodují se obě dámy.

Pardubicemi tak několik dní prochází dvoumetrová marihuana a vzbuzuje náležitý ohlas. Kolemjdoucím, kličkujícím opravovanou třídou Míru, se viditelně zvedá nálada. A mladíkovi uvnitř listu vrstevníci závidí, jakou si našel skvělou brigádu.

"I kdyby tato akce vyšší prodej nepřinesla, tak jen to, že se třída Míru zazelená a pobaví, je dobré a my budeme spokojení," uzavírá Kateřina Brchelová.

autor: hrz | 12. 3. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama