Student našel brigádu snů. Chodí převlečený za marihuanu

hrz
12. 3. 2015 8:00
Inzerát zněl: "Hledáme optimisticky laděný proaktivní list". To zaujalo tatínka, jehož syn marně hledal brigádu. Tak mu ji dohodil.
Mladík roznáší letáky po hlavní pardubické třídě.
Mladík roznáší letáky po hlavní pardubické třídě. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice – Patnáctiletý student z Pardubic nemohl sehnat brigádu. Otec mu jednoho dne oznámil, že na Facebooku našel zajímavou nabídku. Když se syn dozvěděl, o co jde, byl překvapen. A zároveň nadšen.

Inzerát zněl: "Hledáme optimisticky laděný proaktivní list." To zaujalo nejen otce, ale následně i syna.

Každý den odpoledne se tak na dvě hodiny oblékne do plyšového kostýmu ve tvaru konopí a nabízí lidem leták lákající na nově otevřenou konopnou lékárnu.

"Ten oblek je hodně těžký, je v něm vedro, ale za tu legraci to stojí," říká student. Líbí se mu, že lidé na něj reagují pozitivně, často se smějí a nadšeně se s ním fotí.

Chvilku sledujeme, jak se marihuanový plyšový list pohybuje po hlavní pardubické třídě. Vzbuzuje velkou pozornost a kladné reakce, a to dokonce i od seniorů.

Někteří z nich pečlivě pročítají letáček o léčivých účincích konopných mastí, čajů či sirupů, jiní se zase zajímají o převlek: "Jé, mohu si sáhnout? Vy jste opravdu plyšový! No to je nádhera!" směje se postarší důchodkyně a starostlivě dodává: "Ale není vám v tom dneska, mládenečku, hic?"

"Ty jo! Plyšová marihuana! To chci!" Kolem procházející teenagerky nezajímá ani tolik leták jako maska a nadšeně rozvíjejí plány, jak by v takové masce ohromily ve škole.

Ale to už je u brigádníka v konopném listu "vysmátý“ mladík a nadšeně ho zdraví: "Nazdar, brácho!“

Dobrá nálada v ulicích

"Ano, dá se říct, že zvyšujeme dobrou náladu ve městě," se smíchem přikyvují Kateřina Brchelová a Tereza Dostálová ze zdejší konopné lékárny. "Máme zkušenost, že většinou na náš plyšový list nereagují jen muži od čtyřiceti do padesáti."

Alkohol a cigarety jsou mnohem nebezpečnější než marihuana, říká významný chemik Lumír Hanuš a dodává, že konopí léčí zejména symptomy, takže pacient se cítí zdráv, i když nemoc pokračuje.
15:51
Alkohol a cigarety jsou mnohem nebezpečnější než marihuana, říká významný chemik Lumír Hanuš a dodává, že konopí léčí zejména symptomy, takže pacient se cítí zdráv, i když nemoc pokračuje. | Video: DVTV

Jaké je obecné povědomí lidí o konopných lékárnách? Podle Kateřiny Brchelové  a Terezy Dostálové je to různé. Někteří, ale je jich prý stále méně, to mají stále spojené s něčím pokoutným či nelegálním, jiní, zejména puberťáci, se chodí před konopnou lékárnu fotit a nyní se nadšeně v centru města fotí s plyšovým listem. Nic si ovšem nekoupí. Třetí skupina je pak stálá klientela, která se vrací, protože je s produkty spokojená.

Vstoupit se prý nebojí. "Dokonce k nám někdy jdou i pro běžné prášky nebo s receptem od doktorky, tak to je musíme odkázat na klasické lékárny," shodují se obě dámy.

Pardubicemi tak několik dní prochází dvoumetrová marihuana a vzbuzuje náležitý ohlas. Kolemjdoucím, kličkujícím opravovanou třídou Míru, se viditelně zvedá nálada. A mladíkovi uvnitř listu vrstevníci závidí, jakou si našel skvělou brigádu.

"I kdyby tato akce vyšší prodej nepřinesla, tak jen to, že se třída Míru zazelená a pobaví, je dobré a my budeme spokojení," uzavírá Kateřina Brchelová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy