Student našel brigádu snů. Chodí převlečený za marihuanu

hrz
12. 3. 2015 8:00
Inzerát zněl: "Hledáme optimisticky laděný proaktivní list". To zaujalo tatínka, jehož syn marně hledal brigádu. Tak mu ji dohodil.
Mladík roznáší letáky po hlavní pardubické třídě.
Mladík roznáší letáky po hlavní pardubické třídě. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice – Patnáctiletý student z Pardubic nemohl sehnat brigádu. Otec mu jednoho dne oznámil, že na Facebooku našel zajímavou nabídku. Když se syn dozvěděl, o co jde, byl překvapen. A zároveň nadšen.

Inzerát zněl: "Hledáme optimisticky laděný proaktivní list." To zaujalo nejen otce, ale následně i syna.

Každý den odpoledne se tak na dvě hodiny oblékne do plyšového kostýmu ve tvaru konopí a nabízí lidem leták lákající na nově otevřenou konopnou lékárnu.

"Ten oblek je hodně těžký, je v něm vedro, ale za tu legraci to stojí," říká student. Líbí se mu, že lidé na něj reagují pozitivně, často se smějí a nadšeně se s ním fotí.

Chvilku sledujeme, jak se marihuanový plyšový list pohybuje po hlavní pardubické třídě. Vzbuzuje velkou pozornost a kladné reakce, a to dokonce i od seniorů.

Někteří z nich pečlivě pročítají letáček o léčivých účincích konopných mastí, čajů či sirupů, jiní se zase zajímají o převlek: "Jé, mohu si sáhnout? Vy jste opravdu plyšový! No to je nádhera!" směje se postarší důchodkyně a starostlivě dodává: "Ale není vám v tom dneska, mládenečku, hic?"

"Ty jo! Plyšová marihuana! To chci!" Kolem procházející teenagerky nezajímá ani tolik leták jako maska a nadšeně rozvíjejí plány, jak by v takové masce ohromily ve škole.

Ale to už je u brigádníka v konopném listu "vysmátý“ mladík a nadšeně ho zdraví: "Nazdar, brácho!“

Dobrá nálada v ulicích

"Ano, dá se říct, že zvyšujeme dobrou náladu ve městě," se smíchem přikyvují Kateřina Brchelová a Tereza Dostálová ze zdejší konopné lékárny. "Máme zkušenost, že většinou na náš plyšový list nereagují jen muži od čtyřiceti do padesáti."

Alkohol a cigarety jsou mnohem nebezpečnější než marihuana, říká významný chemik Lumír Hanuš a dodává, že konopí léčí zejména symptomy, takže pacient se cítí zdráv, i když nemoc pokračuje.
15:51
Alkohol a cigarety jsou mnohem nebezpečnější než marihuana, říká významný chemik Lumír Hanuš a dodává, že konopí léčí zejména symptomy, takže pacient se cítí zdráv, i když nemoc pokračuje. | Video: DVTV

Jaké je obecné povědomí lidí o konopných lékárnách? Podle Kateřiny Brchelové  a Terezy Dostálové je to různé. Někteří, ale je jich prý stále méně, to mají stále spojené s něčím pokoutným či nelegálním, jiní, zejména puberťáci, se chodí před konopnou lékárnu fotit a nyní se nadšeně v centru města fotí s plyšovým listem. Nic si ovšem nekoupí. Třetí skupina je pak stálá klientela, která se vrací, protože je s produkty spokojená.

Vstoupit se prý nebojí. "Dokonce k nám někdy jdou i pro běžné prášky nebo s receptem od doktorky, tak to je musíme odkázat na klasické lékárny," shodují se obě dámy.

Pardubicemi tak několik dní prochází dvoumetrová marihuana a vzbuzuje náležitý ohlas. Kolemjdoucím, kličkujícím opravovanou třídou Míru, se viditelně zvedá nálada. A mladíkovi uvnitř listu vrstevníci závidí, jakou si našel skvělou brigádu.

"I kdyby tato akce vyšší prodej nepřinesla, tak jen to, že se třída Míru zazelená a pobaví, je dobré a my budeme spokojení," uzavírá Kateřina Brchelová.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy