Captain America 3: Robert Downey rozpoutá válku superhrdinů

jla
Aktualizováno 14. 10. 2014 20:01
Robert Downey mladší vyvrátil spekulace o svém konci v marvelovském světě. Na plátno se vrátí jako Iron Man v boji proti Captainu Americovi v roce 2016.
Robert Downey ve filmu Iron Man 3.
Robert Downey ve filmu Iron Man 3. | Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Robert Downey Jr. se znovu vrátí jako Iron Man. Tentokrát ve filmu Captain America 3, kde se z něj stane záporný hrdina, který bojuje za Zákon o registraci superhrdinů.

Marvelovské pokračování příběhu o jednom z prvních Avengerů využije komiksové předlohy Civil War z let 2006 a 2007. Ústřední zápletkou bude nový Zákon o registraci superhrdinů, jenž káže každému člověku obdařenému superschopnostmi v Americe přiznat svoji identitu a zapsat se do služeb vlády Spojených států.

Na straně zákona pochopitelně stojí Iron Man a proti němu sám Captain Amerika. Rozdělí tak svět marvelovských superhrdinů na dva tábory a strhne se velká bitva o práva amerických superhrdinů.

Captain America byl málem bez Iron Mana

Když Robertu Downeymu mladšímu nabídli spolupráci na třetím pokračování filmu Captain America, měl mít Iron Man jen omezený čas na plátně, a Downey by tak pracoval pouhé tři týdny. Herec však požadoval více prostoru, a tedy i lépe placenou práci.

V dalších jednáních se Marvel Studios rozhodlo ve snaze zachovat své superhrdiny po dalších několik let přistoupit na požadavky Downeyho agentury.

Vedle Downeyho mladšího se jako Captain America tradičně objeví Chris Evans. Režie se opět ujmou bratři Joe a Anthony Russovi (Captain America: Návrat prvního Avengera). Americká premiéra je plánována na květen roku 2016.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Obránce Jurčina bude v hokejové Spartě pokračovat, Ďaloga končí

Obránce Milan Jurčina uspěl na zkoušce v hokejové Spartě a v klubu bude hrát do konce sezony. V týmu naopak končí jiný slovenský obránce Marek Ďaloga. Pražané o něho měli zájem, ale slovenský reprezentant nabídku na prodloužení spolupráce odmítl.

Šestatřicetiletý Jurčina přišel do Sparty v polovině října a v sedmi extraligových zápasech nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence. "Během zkoušky prokázal naplno své kvality. Spolu s trenéry jsme z něj nadšení a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Naše obranné řady pozvedl svým důrazem, mladší hráči se od něj mohou spoustu věcí naučit," uvedl sportovní ředitel vedoucího týmu extraligy Petr Ton na klubovém webu.

O šest let mladší Ďaloga posílil Spartu, za kterou již v minulosti hrál, krátce před začátkem sezony a podepsal smlouvu do začátku listopadové reprezentační přestávky. Vedení pražského klubu mělo o jeho služby zájem i nadále, účastník loňských olympijských her a pěti světových šampionátů se ale rozhodl odejít.

před 43 minutami

Na českých dálnicích hrozí 40kilometrové kolony. Dopravci vozy registrují příliš pomalu

Do nového mýta bylo zatím přihlášeno 196 000 vozů, tedy 43 procent z celkového počtu. Po prosincovém spuštění systému se na jednotky bude čekat desítky hodin. Na dálnicích tak hrozí kolony dlouhé až 40 kilometrů.

před 52 minutami

Kreuzigerova stáj mění z Dimension Data název na NTT

Tým Dimension Data, za který jezdí český cyklista Roman Kreuziger, změní od příští sezony název. Jihoafrická stáj ponese podle titulárního sponzora jméno NTT Pro Cycling a změní barvy.

Nový dres a název dnes představily osobnosti týmu Edvald Boasson Hagen či Michael Valgren v sídle japonské komunikační společnosti NTT v Tokiu. Místo zelenobílých dresů nyní budou jezdit cyklisté týmu v černomodrých, které mírně připomínají barvy bývalé stáje Sky.

Další zprávy