Captain America 3: Robert Downey rozpoutá válku superhrdinů

jla
Aktualizováno 14. 10. 2014 20:01
Robert Downey mladší vyvrátil spekulace o svém konci v marvelovském světě. Na plátno se vrátí jako Iron Man v boji proti Captainu Americovi v roce 2016.
Robert Downey ve filmu Iron Man 3.
Robert Downey ve filmu Iron Man 3. | Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Robert Downey Jr. se znovu vrátí jako Iron Man. Tentokrát ve filmu Captain America 3, kde se z něj stane záporný hrdina, který bojuje za Zákon o registraci superhrdinů.

Marvelovské pokračování příběhu o jednom z prvních Avengerů využije komiksové předlohy Civil War z let 2006 a 2007. Ústřední zápletkou bude nový Zákon o registraci superhrdinů, jenž káže každému člověku obdařenému superschopnostmi v Americe přiznat svoji identitu a zapsat se do služeb vlády Spojených států.

Na straně zákona pochopitelně stojí Iron Man a proti němu sám Captain Amerika. Rozdělí tak svět marvelovských superhrdinů na dva tábory a strhne se velká bitva o práva amerických superhrdinů.

Captain America byl málem bez Iron Mana

Když Robertu Downeymu mladšímu nabídli spolupráci na třetím pokračování filmu Captain America, měl mít Iron Man jen omezený čas na plátně, a Downey by tak pracoval pouhé tři týdny. Herec však požadoval více prostoru, a tedy i lépe placenou práci.

V dalších jednáních se Marvel Studios rozhodlo ve snaze zachovat své superhrdiny po dalších několik let přistoupit na požadavky Downeyho agentury.

Vedle Downeyho mladšího se jako Captain America tradičně objeví Chris Evans. Režie se opět ujmou bratři Joe a Anthony Russovi (Captain America: Návrat prvního Avengera). Americká premiéra je plánována na květen roku 2016.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy