Tancující tlouštík byl pro smích. Teď je hvězdou internetu

jaz
10. 3. 2015 11:27
Neznámý muž se stal terčem posměchu, když si chtěl zatancovat na koncertě. Díky vlně solidarity je teď hvězdou na sociálních sítích a na jeho večírku vystoupí i Pharrell nebo Moby.
Foto: Twitter

Londýn – Lidi na sociálních sítích zvedl ze židle příspěvek anonymního uživatele serveru 4chan, který zveřejnil fotografie obézního muže, jenž se přišel o víkendu pobavit na koncert.

"Minulý týden jsem si všiml tohohle exota, který se snažil tančit. Zarazil se, když si uvědomil, že se mu smějeme," zní jízlivý komentář k fotografiím. Je na nich jasně vidět zklamání neznámého tanečníka, který sklidil jen posměch svého okolí.

Ponižujícího příspěvku, ve kterém tanečníkovi přesto lidé vyjadřovali podporu, si všimla uživatelka Cassandra Fairbanks. Sdílela ho na Twitteru s výzvou, aby se lidé pokusili neznámého muže najít. "Rozhodla jsem se sdílet příspěvek na Twitteru v naději, že to uvidí a vezme si z toho něco pozitivního místo těch zlých příspěvků od spousty lidí."

Pod hashtagem #FindDancingMan začali lidé s pátráním, které se nakonec vyplatilo. Muž se Cassandře ozval a byl velmi překvapený z velkého zájmu lidí na sociální síti.

Skupinka žen z Los Angeles pro neznámého tanečníka dokonce otevřela účet na crowdfoundingovém portálu GoFundMe. Chtějí vybrat peníze a uspořádat party, na které by si mohl beze strachu zatančit. Doposud lidé přispěli téměř milion korun.

O taneční party se na sociálních sítích začaly zajímat i celebrity. "Ahoj Cassandro, průběžně mě informuj o té své taneční party. Důležité je se za sebe nikdy nestydět! Oba dva jste skvělí," napsal zpěvák Pharrell Williams, ke kterému se přidal i Moby nebo Andrew WK.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Obránce Jurčina bude v hokejové Spartě pokračovat, Ďaloga končí

Obránce Milan Jurčina uspěl na zkoušce v hokejové Spartě a v klubu bude hrát do konce sezony. V týmu naopak končí jiný slovenský obránce Marek Ďaloga. Pražané o něho měli zájem, ale slovenský reprezentant nabídku na prodloužení spolupráce odmítl.

Šestatřicetiletý Jurčina přišel do Sparty v polovině října a v sedmi extraligových zápasech nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence. "Během zkoušky prokázal naplno své kvality. Spolu s trenéry jsme z něj nadšení a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Naše obranné řady pozvedl svým důrazem, mladší hráči se od něj mohou spoustu věcí naučit," uvedl sportovní ředitel vedoucího týmu extraligy Petr Ton na klubovém webu.

O šest let mladší Ďaloga posílil Spartu, za kterou již v minulosti hrál, krátce před začátkem sezony a podepsal smlouvu do začátku listopadové reprezentační přestávky. Vedení pražského klubu mělo o jeho služby zájem i nadále, účastník loňských olympijských her a pěti světových šampionátů se ale rozhodl odejít.

před 44 minutami

Na českých dálnicích hrozí 40kilometrové kolony. Dopravci vozy registrují příliš pomalu

Do nového mýta bylo zatím přihlášeno 196 000 vozů, tedy 43 procent z celkového počtu. Po prosincovém spuštění systému se na jednotky bude čekat desítky hodin. Na dálnicích tak hrozí kolony dlouhé až 40 kilometrů.

před 53 minutami

Kreuzigerova stáj mění z Dimension Data název na NTT

Tým Dimension Data, za který jezdí český cyklista Roman Kreuziger, změní od příští sezony název. Jihoafrická stáj ponese podle titulárního sponzora jméno NTT Pro Cycling a změní barvy.

Nový dres a název dnes představily osobnosti týmu Edvald Boasson Hagen či Michael Valgren v sídle japonské komunikační společnosti NTT v Tokiu. Místo zelenobílých dresů nyní budou jezdit cyklisté týmu v černomodrých, které mírně připomínají barvy bývalé stáje Sky.

Další zprávy