Tancující tlouštík byl pro smích. Teď je hvězdou internetu

jaz
10. 3. 2015 11:27
Neznámý muž se stal terčem posměchu, když si chtěl zatancovat na koncertě. Díky vlně solidarity je teď hvězdou na sociálních sítích a na jeho večírku vystoupí i Pharrell nebo Moby.
Foto: Twitter

Londýn – Lidi na sociálních sítích zvedl ze židle příspěvek anonymního uživatele serveru 4chan, který zveřejnil fotografie obézního muže, jenž se přišel o víkendu pobavit na koncert.

"Minulý týden jsem si všiml tohohle exota, který se snažil tančit. Zarazil se, když si uvědomil, že se mu smějeme," zní jízlivý komentář k fotografiím. Je na nich jasně vidět zklamání neznámého tanečníka, který sklidil jen posměch svého okolí.

Ponižujícího příspěvku, ve kterém tanečníkovi přesto lidé vyjadřovali podporu, si všimla uživatelka Cassandra Fairbanks. Sdílela ho na Twitteru s výzvou, aby se lidé pokusili neznámého muže najít. "Rozhodla jsem se sdílet příspěvek na Twitteru v naději, že to uvidí a vezme si z toho něco pozitivního místo těch zlých příspěvků od spousty lidí."

Pod hashtagem #FindDancingMan začali lidé s pátráním, které se nakonec vyplatilo. Muž se Cassandře ozval a byl velmi překvapený z velkého zájmu lidí na sociální síti.

Skupinka žen z Los Angeles pro neznámého tanečníka dokonce otevřela účet na crowdfoundingovém portálu GoFundMe. Chtějí vybrat peníze a uspořádat party, na které by si mohl beze strachu zatančit. Doposud lidé přispěli téměř milion korun.

O taneční party se na sociálních sítích začaly zajímat i celebrity. "Ahoj Cassandro, průběžně mě informuj o té své taneční party. Důležité je se za sebe nikdy nestydět! Oba dva jste skvělí," napsal zpěvák Pharrell Williams, ke kterému se přidal i Moby nebo Andrew WK.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy