Vítězem X Factoru je Slovák. Diváci dali přednost hokeji

jaz
26. 5. 2014 10:23
Nedělní finále pěvecké soutěže vyhrál Slovák Peter Bažík s písní You Make Me Feel Alive a odnesl si tučnou výhru.
Peter Bažík
Peter Bažík | Foto: Archiv FTV Prima

Bratislava – Z tisíců uchazečů se divákům v posledním kole X Factoru představili tři finalisté, ze kterých vyšel vítězně jen osmadvacetiletý zpěvák Peter Bažík z týmu porotkyně Sisy Sklovské.

Multiinstrumentalista porazil soupeře skladbou You Make Me Feel Alive. Kromě zpěvu předvedl i hru na bicí.

O úspěch v podobné reality show se pokoušel už v minulosti ve slovenské verzi SuperStar. Z bratislavské Incheba Arény si ale tentokrát odnesl kromě vítězství i finanční odměnu 200 tisíc eur (téměř 5,5 milionu korun).

Talentové soutěže a reality show zažívají v posledních letech velký úbytek diváků, finále X Factoru vidělo 300 tisíc lidí. Dvojnásobek zaznamenal finálový zápas zápas v ledním hokeji mezi Ruskem a Finskem, většina Čechů však zvolila seriál Doktoři z Počátků na Nově.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy