Prokletí pěveckých soutěží. Co dnes dělají jejich vítězové?

Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Vladimír Stibořík
11. 3. 2014 23:40
X Factor, Hlas, SuperStar. Pamatujete si ještě, kdo tyto soutěže vyhrál v minulosti? Který z vítězů se prosadil a kdo naopak zůstal zapomenut?

Fotogalerie – Minulý týden odstartovaly hned dvě talentové show – Hlas Česko Slovenska a X Factor. Sláva vítězů pěveckých soutěží bývá velmi pomíjivá, zájem fanoušků i médií s koncem soutěže velmi rychle opadá.

Kdo všechno tyto soutěže v minulosti vyhrál a komu se (ne)podařilo prosadit se v českém šoubyznysu?

 

Právě se děje

před 1 minutou

Sobotka bude Buffalu v NHL chybět čtyři až šest týdnů

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude čtyři až šest týdnů chybět v sestavě Buffala v NHL. Dvaatřicetiletý český reprezentant je mimo hru s blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla po nepotrestaném faulu Nikity Kučerova z Tampy v pátečním zápase ve Stockholmu.

Kučerov atakoval Sobotku v první třetině utkání, které Tampa nakonec vyhrála 3:2. Ruský útočník českého hokejistu, který jej neviděl, dohrál po jeho střele. Sobotka ze zápasu odstoupil a podle serveru The Athletic v hale chodil s ortézou na pravém koleně.

V této sezoně NHL odehrál Sobotka zatím 16 zápasů, v nichž zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

před 10 minutami

Na kotlíkové dotace půjde z ministerstva životního prostředí dalších 1,5 miliardy

Ministerstvo životního prostředí uvolní další 1,5 miliardy korun z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na výměnu zastaralých kotlů. Zájem o dotaci z třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací převýšil původně vyčleněné tři miliardy. Na krajské úřady dorazilo přes 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dalších 380 milionů resort uvolní na půjčky na kotle.

Aktuálně nejsou vyčerpány prostředky pouze v Praze a na Vysočině, druhé kolo se chystá ještě v Královéhradeckém kraji. Ve většině ostatních krajů byly tisíce žádostí přijaty do takzvaného zásobníku projektů. Právě pro ně je nová dotace určena.

Další zprávy