Česko Slovenský X-Factor

Česko Slovenský X-Factor

Česko Slovenský X-Factor je hudební soutěž s prvky reality show. Autorem formátu je anglický producent, herec a muzikant Simon Cowell. V Británii byla soutěž poprvé uvedena v roce 2004 na obrazovkách televize ITV a od té doby se vysílá pod mnoha různými názvy na celém světě.

Na českých obrazovkách se X-Factor poprvé objevil v roce 2008, kdy ho vysílala televize Nova. Ve velkém finále zvítězil Jiří Zonyga, který získal jeden milión korun.

V polovině listopadu 2013 oznámila nasazení soutěže nejprve TV JOJ a v polovině prosince se k projektu přidala u česká TV Prima.

Moderování se zhostí Martin Pyco Rausch, česko-slovenskému publiku známý například ze soutěže Česko Slovensko má talent. V čtyřčlenné porotě zasedne Ondřej Brzobohatý, slovenská zpěvačka Celeste Buckingham, muzikálová pěvkyně Sisa Sklovská a textař a zpěvák české skupiny J.A.R. Ota Klempíř.

Vítězem X Factoru je Slovák. Diváci dali přednost hokeji

Vítězem X Factoru je Slovák. Diváci dali přednost hokeji

Nedělní finále pěvecké soutěže vyhrál Slovák Peter Bažík s písní You Make Me Feel Alive a odnesl si tučnou výhru.
První Česko Slovenský X-Factor. Kdo zasedne v porotě?

První Česko Slovenský X-Factor. Kdo zasedne v porotě?

Televize Prima oznámila složení připravované hudební show X-Factor. Kromě mladičké zpěvačky Celesty Buckingam se v ní objeví Sisa Sklovská, Ondřej…