Celeste Buckingham: Neomlouvejme se za to, že jsme ženy!

jaz
10. 3. 2014 6:58
Zpěvačka Celeste Buckingham zažívá ve své kariéře úspěchy jak na domácí, tak zahraniční půdě. Nedávno vydala svůj nejnovější klip, který se dotýká mezinárodního dne žen.
Foto: celestebuckingham.com

Praha - Slovenská zpěvačka americko-švýcarského původu Celeste Buckingham o sobě dala vědět teprve před třemi lety, a to účastí v talentové soutěži Česko Slovenská SuperStar.

Na vítězství sice nedosáhla, dnes ale vydává desky, spolupracuje se slavným rapperem Pitbullem, je nominovaná coby Zpěvačka roku v anketě rádia Evropa 2 a sedí v porotě X Factoru.

Svůj nejnovější videoklip věnovala americké organizaci Care zabývající se ženskými právy, která si píseň s názvem I'm Not Sorry vzala také jako svou hymnu.

Videoklip I'm Not Sorry
Videoklip I'm Not Sorry | Video: YouTube

"Je to můj způsob, jak oslavit mezinárodní den žen. Ženy by se neměly omlouvat za to, že jsou ženy. Všude to tak jako v Česku nebo na Slovensku není. Ve světě jsou místa, kde ženám není dovoleno ani to, co my bereme jako samozřejmost – chodit do školy, řídit, vzít si za manžela člověka, kterého chtějí. A takovým ženám je song věnovaný," řekla Celeste v rozhovoru pro rádio Evropa 2.

Kromě toho se moderátorovi Pavlu Cejnarovi pochlubila, svou nominací na ocenění The Freshest amerického rádia Disney, které ji zařadilo mezi takové hvězdy jako je Justin Timberlake, Rihanna, Justin Bieber nebo Selena Gomez.

Čeští a slovenští diváci mohou Celeste Buckingham vídat pravidelně od 9. března na obrazovkách televize Prima společně s Ondřejem Brzobohatým, Sisou Sklovskou a Otou Klempířem v talentové soutěži X Factor.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy