Celeste Buckingham: Neomlouvejme se za to, že jsme ženy!

jaz
10. 3. 2014 6:58
Zpěvačka Celeste Buckingham zažívá ve své kariéře úspěchy jak na domácí, tak zahraniční půdě. Nedávno vydala svůj nejnovější klip, který se dotýká mezinárodního dne žen.
Foto: celestebuckingham.com

Praha - Slovenská zpěvačka americko-švýcarského původu Celeste Buckingham o sobě dala vědět teprve před třemi lety, a to účastí v talentové soutěži Česko Slovenská SuperStar.

Na vítězství sice nedosáhla, dnes ale vydává desky, spolupracuje se slavným rapperem Pitbullem, je nominovaná coby Zpěvačka roku v anketě rádia Evropa 2 a sedí v porotě X Factoru.

Svůj nejnovější videoklip věnovala americké organizaci Care zabývající se ženskými právy, která si píseň s názvem I'm Not Sorry vzala také jako svou hymnu.

Videoklip I'm Not Sorry
Videoklip I'm Not Sorry | Video: YouTube

"Je to můj způsob, jak oslavit mezinárodní den žen. Ženy by se neměly omlouvat za to, že jsou ženy. Všude to tak jako v Česku nebo na Slovensku není. Ve světě jsou místa, kde ženám není dovoleno ani to, co my bereme jako samozřejmost – chodit do školy, řídit, vzít si za manžela člověka, kterého chtějí. A takovým ženám je song věnovaný," řekla Celeste v rozhovoru pro rádio Evropa 2.

Kromě toho se moderátorovi Pavlu Cejnarovi pochlubila, svou nominací na ocenění The Freshest amerického rádia Disney, které ji zařadilo mezi takové hvězdy jako je Justin Timberlake, Rihanna, Justin Bieber nebo Selena Gomez.

Čeští a slovenští diváci mohou Celeste Buckingham vídat pravidelně od 9. března na obrazovkách televize Prima společně s Ondřejem Brzobohatým, Sisou Sklovskou a Otou Klempířem v talentové soutěži X Factor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy