Sexistické prasátečko po korejsku: Herec a nahá žena v kufru

Magazín Magazín
4. 9. 2015 10:00
Obálka zářijového vydání korejského časopisu Maxim Korea vyvolala kritiku. Podle některých totiž propaguje násilí na ženách.
Kontroverzní titulní strana časopisu Maxim Korea
Kontroverzní titulní strana časopisu Maxim Korea | Foto: Facebook Maxim Korea

Londýn - Titulní stránka severokorejského časopisu Maxim Korea rozpoutala diskuse. Desítky tisíc lidí podepsaly petici, ve které žádají, aby byl časopis stažen z prodeje. Podle kritiků totiž obálka se snímkem známého herce Kim Byung-Ok pózujícího vedle auta s uvězněným ženským tělem propaguje násilí na ženách, píše redaktorka britského Cosmopolitanu.

"Snímek evokuje spoustu negativních myšlenek, tou nejhorší je ale jistě právě násilí na ženách,“ tvrdí Claire Hodgson a upozorňuje především na jeho nárůst v Jižní Koreji.

Odkazuje se při tom na statistiky, podle kterých se až 85,6 korejských žen stane obětí domácího násilí. Kvůli stažení kontroverzního čísla byla rovněž před pár dny zorganizována internetová petice, kterou do dnešního dne podepsalo více než deset tisíc lidí.

"Jižní Korea bojuje s nárůstem násilí a počtu znásilnění. Redakce Maximu ale takto popírá traumata obětí těchto trestných činů, a upřednostňuje tak zisky nad morálkou. Důrazně žádáme, aby tohle číslo bylo okamžitě staženo z prodeje," uvedli organizátoři protestu.

Redakce časopisu ale titulní stránku obhajuje a nesouhlasí s názorem, že by zlehčovala násilí páchané na ženách. "Naším cílem bylo ukázat jednoho z nejlepších herců, Byoung-ok Kima, v jeho typické roli. Ano, na snímku je znázorněn odporný zločin, ale rozhodně nejde o zločin se sexuálním motivem," argumentovala redakce.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy