Sexistické prasátečko po korejsku: Herec a nahá žena v kufru

Magazín Magazín
4. 9. 2015 10:00
Obálka zářijového vydání korejského časopisu Maxim Korea vyvolala kritiku. Podle některých totiž propaguje násilí na ženách.
Kontroverzní titulní strana časopisu Maxim Korea
Kontroverzní titulní strana časopisu Maxim Korea | Foto: Facebook Maxim Korea

Londýn - Titulní stránka severokorejského časopisu Maxim Korea rozpoutala diskuse. Desítky tisíc lidí podepsaly petici, ve které žádají, aby byl časopis stažen z prodeje. Podle kritiků totiž obálka se snímkem známého herce Kim Byung-Ok pózujícího vedle auta s uvězněným ženským tělem propaguje násilí na ženách, píše redaktorka britského Cosmopolitanu.

"Snímek evokuje spoustu negativních myšlenek, tou nejhorší je ale jistě právě násilí na ženách,“ tvrdí Claire Hodgson a upozorňuje především na jeho nárůst v Jižní Koreji.

Odkazuje se při tom na statistiky, podle kterých se až 85,6 korejských žen stane obětí domácího násilí. Kvůli stažení kontroverzního čísla byla rovněž před pár dny zorganizována internetová petice, kterou do dnešního dne podepsalo více než deset tisíc lidí.

"Jižní Korea bojuje s nárůstem násilí a počtu znásilnění. Redakce Maximu ale takto popírá traumata obětí těchto trestných činů, a upřednostňuje tak zisky nad morálkou. Důrazně žádáme, aby tohle číslo bylo okamžitě staženo z prodeje," uvedli organizátoři protestu.

Redakce časopisu ale titulní stránku obhajuje a nesouhlasí s názorem, že by zlehčovala násilí páchané na ženách. "Naším cílem bylo ukázat jednoho z nejlepších herců, Byoung-ok Kima, v jeho typické roli. Ano, na snímku je znázorněn odporný zločin, ale rozhodně nejde o zločin se sexuálním motivem," argumentovala redakce.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy