Přežil jsem i neúspěšný potrat, svěřil se v knize Depardieu

ČTK ČTK
6. 10. 2014 12:44
Francouzský herec vypráví zcela otevřeně o své minulosti v nové knize Ça c'est fait comme ça (Je to tak, jak to je).
Gérard Depardieu.
Gérard Depardieu. | Foto: Profimedia

Paříž - Herec Gérard Depardieu ve svých nově zveřejněných vzpomínkách i  otrlejší fanoušky šokuje popisy dětství v rodině alkoholika a divokými historkami z mládí.

V knize Ça c'est fait comme ça (Je to tak, jak to je) popisuje například i to, jak přišel na svět navzdory tomu, že se jeho matka pokoušela o domácí potrat s pomocí pletací jehlice, a že jako mladík kradl, pašoval cigarety a živil se jako prostitut.

Depardieu o své minulosti hovořil s publicistou Lionelem Duroyem, který z jeho vzpomínek vytvořil knihu. A zdá se, že se rozhodl o své minulosti hovořit zcela otevřeně. Mluvil třeba o tom, že jako mladík v Châteauroux vykrádal čerstvě založené hroby, účastnil se krvavých rvaček a prodával se řidičům kamionů. Za krádež auta skončil na tři měsíce ve vězení a prázdniny trávil na záchodcích pařížského letiště Orly, kde jeho babička pracovala jako stevardka.

Podle britského deníku The Independent připravil Depardieu šok také tím, že odhalil okolnosti svého příchodu na svět. "Přežil jsem všechno to násilí, které proti mně má nebohá matka použila, všechny ty pletací jehlice a další věci. Třetí dítě, které vůbec nechtěla, jsem byl já, Gérard. Každopádně jsem přežil," stojí v knize.

Depardieuova matka Lilette prý tehdy chtěla rodinu opustit kvůli poměru, který spolu měli její matka a tchán, nakonec ale měla další dvě děti, u jejichž porodů Gérard asistoval.

Podle The Independent vzpomínky na drsné dětství s negramotným otcem-alkoholikem vrhají nové světlo i na vztahy, které má Depardieu se svými vlastními dětmi. Jeho syn Guillaume, rovněž herec, byl ve vězení kvůli krádežím a drogám a zemřel v 37 letech. Další potomci se prý za svého otce stydí.

Depardieu patří k nejznámějším francouzským hercům a proslavil se i v Hollywoodu. V poslední době na sebe ale upozorňuje spíše skrze skandály a alkoholické eskapády. Pětašedesátiletý herec se v roce 2012 kvůli vysokým daním uchýlil do Belgie a později přijal ruské občanství. Loni byl odsouzen za řízení motocyklu v opilosti.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 6 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

před 6 hodinami

Jaškin bodoval v KHL už v jedenáctém utkání v řadě

Český útočník Dmitrij Jaškin bodoval v Kontinentální lize už v jedenáctém utkání za sebou a se dvěma asistencemi patřil ke strůjcům vítězství Dynama Moskva 4:3 v prodloužení na ledě Dinama Riga. Omský rodák se nejprve podílel v 57. minutě na vyrovnávacím gólu a po jeho individuální akci dokonal Vadim Šipačov obrat pouhou sekundu před koncem prodloužení.

Šestadvacetiletý Jaškin navíc už posedmé za sebou zaznamenal minimálně dva kanadské body. V povedené jedenáctizápasové sérii trvající od 19. října zaznamenal 23 bodů (8+15) a s celkovou bilancí 13+19 si upevnil druhé místo v hodnocení produktivity soutěže za Šipačovem (9+27). Dynamo vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a je druhé v Západní konferenci s čtyřbodovou ztrátou na CSKA Moskva.

před 7 hodinami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy