FOTO Proti psychickému týrání. Slova jsou horší než facka!

The Weapon of Choice Project
"Omyl"
"Hlupák"
"Holčička"
"Coura"
Foto: Aktuálně.cz
pej
9. 6. 2014 9:00
Fotograf Richard Johnson chce prostřednictvím nové kampaně vyvolat společenskou diskusi o závažnosti psychického týrání.

Foto - Psychické týrání může zanechat na lidech stejně nesmazatelné stopy jako fyzické. Fotograf Richard Johnson se na tuto problematiku snažil upozornit prostřednictvím kampaně s názvem Weapon of Choice.

"Základní myšlenkou tohoto projektu bylo vytvořit představu o tom, jak nesmazatelné rány může způsobit psychické týrání," píše se na webu HurtWords.com.

Na přípravě projektu se podíleli nejenom dobrovolníci, ale i lidé, kteří mají s podobnou formou šikany osobní zkušenost.

"Byl to očisťující zážitek pro mnoho z nás. Lidé, které jsem znal dlouho, a podíleli se na projektu, se svěřili se svými příběhy zneužívaní," řekl autor projektu, fotograf Richard Johnson serveru BuzzFeed.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

V nemocnici, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, Filipa přijali ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

před 15 minutami

Německem se táhne krvavá stopa pravicového extremismu, řekl ministr vnitra

Masakr v Hanau byl podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera jednoznačně rasisticky motivovaným teroristickým útokem. Navíc už třetím pravicově extremisticky motivovaným útokem během pár měsíců. Seehofer to řekl v pátek na tiskové konferenci v Berlíně. Varoval před tím, že by se někdo čin mohl pokusit napodobit. Německo v reakci zpřísňuje bezpečnostní opatření v celé zemi.

"Ohrožení ze strany antisemitismu, rasismu a pravicového extremismu je v Německu velmi vysoké," uvedl ministr vnitra, podle něhož se od vražd neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU) z let 2000 až 2007 zemí až po dnešek táhne "krvavá stopa pravicového extremismu". Připomněl i loňskou vraždu regionálního politika vládních křesťanských demokratů Waltera Lübckeho a také útok na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, kde zemřeli dva lidé. V obou případech jsou podezřelí pravicoví radikálové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy