Změnila si jméno, aby jí Facebook uvolnil účet. Nezabralo to

jaz
15. 7. 2015 7:16
Facebook zrušil Angličance účet, protože se její přezdívka neshodovala s pravým jménem. Žena se následně přejmenovala, sociální síť tím ale neobměkčila. Teď změny identity lituje.

Londýn – Jemma Rogers z londýnské čtvrti Lewisham dnes lituje, jak moc si nechala ovlivnit život sociálními sítěmi. Dohady s administrátory Facebooku jí totiž dohnaly až ke změně jména, píše web Mashable

Jemma si v roce 2008 založila účet pod jménem Jemmaroid Von Laalaa, aby se vyhnula nevyžádaným žádostem o přátelství, které by jí pod skutečným jménem zřejmě čekaly. Takto skrytá ve virtuálním světě plnila svou stránku na Facebooku osobními fotografiemi a udržovala vztahy s přáteli.

V rámci nové politiky Facebooku, která klade důraz na pravá jména v profilech, byl její účet pozastaven, protože administrátoři nemohli ověřit, že přezdívka je jejím skutečným jménem. Jemma nechtěla přijít o vše, co za tu dobu na své stránce shromáždila, proto poslala Facebooku fotografii, na které drží falešnou bankovní kartu se svou přezdívkou. Ani to administrátory nepřesvědčilo.

Třicetiletá Jemma se proto rozhodla k radikálnímu řešení. Zašla na matriku a přezdívku Jemmaroid Von Laalaa si opravdu nechala úředně uznat jako občanské jméno. "Nemůžu uvěřit, že mi zůstalo jen toto hloupé jméno a stále se nemůžu dostat na svůj Facebook," řekla Jemma webu Mashable s tím, že je pro ni velmi frustrující vědomí, že už zřejmě nikdy nebude mít přístup ke svým fotografiím, zprávám od přátel a cenným vzpomínkám.

"Vím, že jsem úplný blbec, ale chování Facebooku je směšné," řekla Daily Mail. Facebook zřejmě nehodlá ani po změně jména ženě vyhovět, proto si podle svých slov vytvoří nový účet na konkurenčním Twitteru.

Politika prosazující reálná jména na Facebooku se nelíbí ani LGBT komunitě, obětem domácího násilí nebo původním Američanům, kteří dokonce protestovali před ústředím sociální sítě Facebook v Menlo Parku na pobřeží Kalifornie. Požadují právo na volbu jakéhokoli jména a tvrdí, že toto nařízení trestá identitu, nikoli chování uživatelů.

"Pokud řeknete pěti nebo šestiletému dítěti, že jeho jméno není pravé, budíte v něm dojem, že je něco s jeho jménem špatně. To je to nejhorší, co můžete dětem udělat,“ řekl ABC7 jeden z protestujících.

Mnozí mají také problém s dokazováním, že uvedené jméno v profilu facebookového účtu je opravdu úředně platné. Důkazní břemeno je totiž na straně uživatelů, kteří ho musí mít zapsané v rodném listě nebo občanském průkazu. Facebook svou politiku nadále brání s tím, že záměrem nařízení bylo omezit anonymní kyberšikanu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Obhájci Babiše a Mayerové se seznámili se spisem k Čapímu hnízdu. O dalším postupu rozhodne státní zástupce Šaroch

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N, podle nějž už tak policie nyní může vrátit spis státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu.

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy