Změnila si jméno, aby jí Facebook uvolnil účet. Nezabralo to

jaz
15. 7. 2015 7:16
Facebook zrušil Angličance účet, protože se její přezdívka neshodovala s pravým jménem. Žena se následně přejmenovala, sociální síť tím ale neobměkčila. Teď změny identity lituje.

Londýn – Jemma Rogers z londýnské čtvrti Lewisham dnes lituje, jak moc si nechala ovlivnit život sociálními sítěmi. Dohady s administrátory Facebooku jí totiž dohnaly až ke změně jména, píše web Mashable

Jemma si v roce 2008 založila účet pod jménem Jemmaroid Von Laalaa, aby se vyhnula nevyžádaným žádostem o přátelství, které by jí pod skutečným jménem zřejmě čekaly. Takto skrytá ve virtuálním světě plnila svou stránku na Facebooku osobními fotografiemi a udržovala vztahy s přáteli.

V rámci nové politiky Facebooku, která klade důraz na pravá jména v profilech, byl její účet pozastaven, protože administrátoři nemohli ověřit, že přezdívka je jejím skutečným jménem. Jemma nechtěla přijít o vše, co za tu dobu na své stránce shromáždila, proto poslala Facebooku fotografii, na které drží falešnou bankovní kartu se svou přezdívkou. Ani to administrátory nepřesvědčilo.

Třicetiletá Jemma se proto rozhodla k radikálnímu řešení. Zašla na matriku a přezdívku Jemmaroid Von Laalaa si opravdu nechala úředně uznat jako občanské jméno. "Nemůžu uvěřit, že mi zůstalo jen toto hloupé jméno a stále se nemůžu dostat na svůj Facebook," řekla Jemma webu Mashable s tím, že je pro ni velmi frustrující vědomí, že už zřejmě nikdy nebude mít přístup ke svým fotografiím, zprávám od přátel a cenným vzpomínkám.

"Vím, že jsem úplný blbec, ale chování Facebooku je směšné," řekla Daily Mail. Facebook zřejmě nehodlá ani po změně jména ženě vyhovět, proto si podle svých slov vytvoří nový účet na konkurenčním Twitteru.

Politika prosazující reálná jména na Facebooku se nelíbí ani LGBT komunitě, obětem domácího násilí nebo původním Američanům, kteří dokonce protestovali před ústředím sociální sítě Facebook v Menlo Parku na pobřeží Kalifornie. Požadují právo na volbu jakéhokoli jména a tvrdí, že toto nařízení trestá identitu, nikoli chování uživatelů.

"Pokud řeknete pěti nebo šestiletému dítěti, že jeho jméno není pravé, budíte v něm dojem, že je něco s jeho jménem špatně. To je to nejhorší, co můžete dětem udělat,“ řekl ABC7 jeden z protestujících.

Mnozí mají také problém s dokazováním, že uvedené jméno v profilu facebookového účtu je opravdu úředně platné. Důkazní břemeno je totiž na straně uživatelů, kteří ho musí mít zapsané v rodném listě nebo občanském průkazu. Facebook svou politiku nadále brání s tím, že záměrem nařízení bylo omezit anonymní kyberšikanu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy