Kreslené princezny s monoklem bojují proti domácímu násilí

jaz
11. 7. 2014 9:03
Umělec zasvětil svou tvorbu boji proti násilí. Vytvořil plakáty se slavnými postavičkami Walta Disneyho, kterým přimaloval krvavá ústa a monokly.
Foto: www.sainthoax.com

Praha – Umělec ze Středního východu, který vystupuje pod pseudonymem Saint Hoax, je ve světě digitálních médií známou postavou. Nedávno představil sérii plakátů s kreslenými a hlavně zraněnými postavičkami, jako jsou Popelka nebo princezna Ariel.

Protože jsou postavičky z Disneyho pohádek dobře známé a oblíbené, doufá, že vyvolají v lidech silné emoce. Cílem je pak vyzvat oběti domácího násilí, znásilnění i incestu, aby se nebály a nahlásily člověka, který je týral.

"Jako umělec ze Středního východu jsem měl vždy nutkání vyjádřit se k nespravedlnostem a nerovnostem, které se dějí v mé zemi. Je smutné, že zprávy jsou plné příběhů týraných žen v domácnosti, dcer, sester i matek," řekl Hoax o svém projektu s názvem Happy Never After serveru Buzzfeed s tím, že nikdy není pozdě na změnu.

Nedávno o sobě dal Saint Hoax také vědět fotografiemi světových vůdců, které přikrášlil do podoby travesti umělců. Z Baracka Obamy se tak stala dáma ve flitrových šatech a z Kim Čong-una travestita s kanárkovým boa.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

Další zprávy