reklama
 
 

Kreslené princezny s monoklem bojují proti domácímu násilí

11. 7. 2014 9:03
Umělec zasvětil svou tvorbu boji proti násilí. Vytvořil plakáty se slavnými postavičkami Walta Disneyho, kterým přimaloval krvavá ústa a monokly.

Praha – Umělec ze Středního východu, který vystupuje pod pseudonymem Saint Hoax, je ve světě digitálních médií známou postavou. Nedávno představil sérii plakátů s kreslenými a hlavně zraněnými postavičkami, jako jsou Popelka nebo princezna Ariel.

Protože jsou postavičky z Disneyho pohádek dobře známé a oblíbené, doufá, že vyvolají v lidech silné emoce. Cílem je pak vyzvat oběti domácího násilí, znásilnění i incestu, aby se nebály a nahlásily člověka, který je týral.

"Jako umělec ze Středního východu jsem měl vždy nutkání vyjádřit se k nespravedlnostem a nerovnostem, které se dějí v mé zemi. Je smutné, že zprávy jsou plné příběhů týraných žen v domácnosti, dcer, sester i matek," řekl Hoax o svém projektu s názvem Happy Never After serveru Buzzfeed s tím, že nikdy není pozdě na změnu.

Nedávno o sobě dal Saint Hoax také vědět fotografiemi světových vůdců, které přikrášlil do podoby travesti umělců. Z Baracka Obamy se tak stala dáma ve flitrových šatech a z Kim Čong-una travestita s kanárkovým boa.

autor: jaz | 11. 7. 2014 9:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama