Kreslené princezny s monoklem bojují proti domácímu násilí

jaz
11. 7. 2014 9:03
Umělec zasvětil svou tvorbu boji proti násilí. Vytvořil plakáty se slavnými postavičkami Walta Disneyho, kterým přimaloval krvavá ústa a monokly.
Foto: www.sainthoax.com

Praha – Umělec ze Středního východu, který vystupuje pod pseudonymem Saint Hoax, je ve světě digitálních médií známou postavou. Nedávno představil sérii plakátů s kreslenými a hlavně zraněnými postavičkami, jako jsou Popelka nebo princezna Ariel.

Protože jsou postavičky z Disneyho pohádek dobře známé a oblíbené, doufá, že vyvolají v lidech silné emoce. Cílem je pak vyzvat oběti domácího násilí, znásilnění i incestu, aby se nebály a nahlásily člověka, který je týral.

"Jako umělec ze Středního východu jsem měl vždy nutkání vyjádřit se k nespravedlnostem a nerovnostem, které se dějí v mé zemi. Je smutné, že zprávy jsou plné příběhů týraných žen v domácnosti, dcer, sester i matek," řekl Hoax o svém projektu s názvem Happy Never After serveru Buzzfeed s tím, že nikdy není pozdě na změnu.

Nedávno o sobě dal Saint Hoax také vědět fotografiemi světových vůdců, které přikrášlil do podoby travesti umělců. Z Baracka Obamy se tak stala dáma ve flitrových šatech a z Kim Čong-una travestita s kanárkovým boa.

 

Právě se děje

před 45 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy