Kreslené princezny s monoklem bojují proti domácímu násilí

jaz
11. 7. 2014 9:03
Umělec zasvětil svou tvorbu boji proti násilí. Vytvořil plakáty se slavnými postavičkami Walta Disneyho, kterým přimaloval krvavá ústa a monokly.
Foto: www.sainthoax.com

Praha – Umělec ze Středního východu, který vystupuje pod pseudonymem Saint Hoax, je ve světě digitálních médií známou postavou. Nedávno představil sérii plakátů s kreslenými a hlavně zraněnými postavičkami, jako jsou Popelka nebo princezna Ariel.

Protože jsou postavičky z Disneyho pohádek dobře známé a oblíbené, doufá, že vyvolají v lidech silné emoce. Cílem je pak vyzvat oběti domácího násilí, znásilnění i incestu, aby se nebály a nahlásily člověka, který je týral.

"Jako umělec ze Středního východu jsem měl vždy nutkání vyjádřit se k nespravedlnostem a nerovnostem, které se dějí v mé zemi. Je smutné, že zprávy jsou plné příběhů týraných žen v domácnosti, dcer, sester i matek," řekl Hoax o svém projektu s názvem Happy Never After serveru Buzzfeed s tím, že nikdy není pozdě na změnu.

Nedávno o sobě dal Saint Hoax také vědět fotografiemi světových vůdců, které přikrášlil do podoby travesti umělců. Z Baracka Obamy se tak stala dáma ve flitrových šatech a z Kim Čong-una travestita s kanárkovým boa.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Slovensko prověřuje tři nové případy podezření na koronavirus

Slovensko prověřuje další tři případy podezření na výskyt koronaviru, podle premiéra Petera Pellegriniho se ale potvrzení viru u zmíněných pacientů nepředpokládá. Pellegrini to v pondělí řekl novinářům po zasedání krizového štábu kvůli šíření koronaviru ve světě. Slovenské úřady chystají cvičení s cílem prověřit připravenost záchranných složek na zvládnutí nákazy.

"Pravděpodobně ani při jiných třech případech z minulého týdne, u nichž bylo podezření na onemocnění koronavirem, toto onemocnění potvrzeno nebude," řekl Pellegrini, který po prosincové demisi ministryně zdravotnictví vede i toto ministerstvo. Slovenské úřady u jiného pacienta už o víkendu vyloučily nákazu novým typem koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy