Punk is dead. Sex Pistols se objeví na kreditních kartách

Magazín Magazín
10. 6. 2015 10:41
Punková kapela se dohodla s bankovní institucí, která nabídne zákazníkům kreditní karty s motivy z přebalu slavného alba ze 70. let. Fanoušci Sex Pistols to považují za "smrt punku".
Kreditní karta s motivy Sex Pistols
Kreditní karta s motivy Sex Pistols | Foto: Virgin Money

Londýn/Praha – Tak dlouho bojovali proti systému, až se stali jeho součástí. Punková kapela Sex Pistols se dohodla s bankovní institucí Virgin Money, která svým zákazníkům nabídne kreditní karty s motivy slavného alba z roku 1977, píše zpravodajský web The Guardian.

Kreditní karty budou vyhotoveny podle přebalů singlu Anarchy in the U.K., který kapela vydala v roce 1976, a alba Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols. 

"Je na čase, abychom našim zákazníkům nabídli trochu rebelie v jejich peněženkách," nechal se slyšet Michael Greene, který má ve Virgin Money na starost právě platební karty.

Sex Pistols podle něho vždy zpochybňovali zažité konvence a způsoby myšlení. "A v tom mají hodně společného s naší bankou, která se snaží otřást britským bankovnictvím," vysvětlil Greene.

Fanouškům se spojení kapely se symbolem toho, proti čemu Sex Pistols v 70. letech bojovali, nelíbí a svůj nesouhlas dávají najevo na Twitteru. "Punk je oficiálně mrtvý. Vytáhli ho ven a ukřižovali," zní jeden z kritických komentářů. Další zklamaní příznivci Sex Pistols poukazují na to, že kapela byla vždycky uměle vytvořený komerční produkt stejně jako desítky chlapeckých skupin v 90. letech.

Nejde přitom o první "komerční provinění" Sex Pistols. Johnny Rotten se objevil například v roce 2004 v reality show I'm A Celebrity… Get Me Out of Here a o čtyři roky později vyskákaly všem punkovým fanouškům cvočky z oblečení, když viděli svého idola v reklamě na máslo.

Johnny Rotten v reklamě na máslo. | Video: YouTube

Skupina Sex Pistols, která se i přes svou krátkou existenci stala ikonou punkové revolty, se nejvíce proslavila hity Anarchy In The UK a God Save The Queen. Sex

Singl God Save the Queen původně vyšel koncem května 1977, krátce před tím, než si Británie připomínala čtvrtstoletí Alžbětiny vlády. Tuto protimonarchistickou skladbu zakázala vysílat BBC i úřad, který dohlížel na vysílání soukromých médií. A i když desku některé obchodní řetězce odmítly prodávat, dotáhla to na druhé místo v hitparádě a prodalo se přes 150 tisíc kopií.

Sex Pistols se rozešli v roce 1978, necelé tři roky po svém vzniku.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy