Axl Rose zuří. Nechce do Síně slávy s Guns N´Roses

Kultura ČTK Kultura, ČTK
12. 4. 2012 14:57
Po Sex Pistols bude Axl Rose možná dalším, kdo odmítne uvedení do Rokenrolové síně slávy

New York - Legendární hardrocková skupina Guns N' Roses se 14. dubna dočká uvedení do Rokenrolové síně slávy. Pocta však místo radosti vyvolává spíš rozpaky. Zpěvák Axl Rose totiž kategoricky odmítá přijmout místo v Síni slávy a nechce se zúčastnit ani slavnostní ceremonie. Jedním z důvodů, proč se Rose na slavnostním večeru neukáže, je údajně i přítomnost kytaristy Slashe.

I přes jasný zpěvákův nesouhlas organizátoři akce počítají s tím, že Axla Rose do Síně slávy uvedou společně s ostatními původními členy Guns N' Roses. "Důrazně žádám, abych do Síně slávy nebyl uveden v nepřítomnosti... nikdo také nemá svolení, aby mluvil za mě," uvedl Rose.

V Rockové síni slávy se Guns N´ Roses připojí k legendám, jakými jsou například Elvis Presley, Rolling Stones či Black Sabath. Jedinou skupinou, která zatím odmítla přijmout ocenění za přínos rokenrolu, jsou punkoví Sex Pistols.

Skupina Guns N´ Roses se rozpadla před dvaceti lety, svou vinu na rozpuštění rockové legendy měly právě hádky Axla Rose a kytaristy Slashe. Axl Rose později získal práva na název slavné kapely a vytvořil vlastní verzi Guns N´ Roses, ovšem jediným původním členem v ní zůstal on sám.

Mluvčí Slashe uvedl, že kytarista na ceremonii v sobotu 14. dubna v Clevelandu přijde. Do Rokenrolové síně slávy budou uvedeni také hiphopová skupina Beastie Boys, američtí rockeři Red Hot Chili Peppers, zpěvačka Laura Nyro, písničkář Donovan a britské skupiny The Small Faces a The Faces, ve kterých v 60. a 70. letech hráli Rod Stewart a pozdější kytarista Rolling Stones Ronnie Wood.

 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 18 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy