Sex, drogy a vězení. Muzikanti, kteří skončili za mřížemi

Sex, drogy a vězení. Muzikanti, kteří skončili za mřížemi
Bývalý zpěvák velšské skupiny Lostprophets Ian Watkins byl v prosinci roku 2012 odsouzen na devětadvacet let odnětí svobody za sexuální zneužívání dětí.
Frontmanovi americké metalové kapely Lamb of God, Randy Blythovi, hrozilo až desetileté vězení za to, že během koncertu v pražském klubu Abaton v roce 2010 shodil devatenáctiletého fanouška z pódia.
Ten spadl hlavou na zem a po 14 dnech v kómatu zemřel. Pražský městský soud zprostil muzikanta v roce 2013 viny.
Americký hudební producent Phil Spector zastřelil v roce 2003 herečku Lanu Clarkson. V roce 2009 za to byl odsouzen k 19 letům vězení.
Foto: Reuters
pej
Aktualizováno 9. 11. 2014 14:48
Mnoho slavných muzikantů mělo někdy problémy se zákonem, ať už kvůli drogám, alkoholu nebo násilí. Kdo z nich skutečně skončil za mřížemi a jak dlouhý trest si odpykal?

Fotogalerie - Bubeník australské hardrockové skupiny AC/DC Phil Rudd byl ve čtvrtek ráno zatčen na Novém Zélandu, informoval server BBC. Policie muzikanta obvinila z pokusu o vraždu (toto obvinění později stáhla), držení omamných a psychotropních látek. Hrozí mu desetileté vězení.

V minulosti skončilo za mřížemi mnoho dalších muzikantů za nejrůznější důvody a prohřešky proti zákonu. Připomeňte si, kteří to byli.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy