Sex, drogy a vězení. Muzikanti, kteří skončili za mřížemi

Sex, drogy a vězení. Muzikanti, kteří skončili za mřížemi
Bývalý zpěvák velšské skupiny Lostprophets Ian Watkins byl v prosinci roku 2012 odsouzen na devětadvacet let odnětí svobody za sexuální zneužívání dětí.
Frontmanovi americké metalové kapely Lamb of God, Randy Blythovi, hrozilo až desetileté vězení za to, že během koncertu v pražském klubu Abaton v roce 2010 shodil devatenáctiletého fanouška z pódia.
Ten spadl hlavou na zem a po 14 dnech v kómatu zemřel. Pražský městský soud zprostil muzikanta v roce 2013 viny.
Americký hudební producent Phil Spector zastřelil v roce 2003 herečku Lanu Clarkson. V roce 2009 za to byl odsouzen k 19 letům vězení.
Foto: Reuters
pej
Aktualizováno 9. 11. 2014 14:48
Mnoho slavných muzikantů mělo někdy problémy se zákonem, ať už kvůli drogám, alkoholu nebo násilí. Kdo z nich skutečně skončil za mřížemi a jak dlouhý trest si odpykal?

Fotogalerie - Bubeník australské hardrockové skupiny AC/DC Phil Rudd byl ve čtvrtek ráno zatčen na Novém Zélandu, informoval server BBC. Policie muzikanta obvinila z pokusu o vraždu (toto obvinění později stáhla), držení omamných a psychotropních látek. Hrozí mu desetileté vězení.

V minulosti skončilo za mřížemi mnoho dalších muzikantů za nejrůznější důvody a prohřešky proti zákonu. Připomeňte si, kteří to byli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie zadržela na Olomoucku dva běžence, vylezli z pod kamionu převážejícího melouny

Policisté zadrželi v areálu společnosti ve Velké Bystřici na Olomoucku dva muže, pravděpodobně běžence z Afghánistánu. Do kamionu převážejícího z Albánie melouny vlezli zřejmě bez vědomí řidiče na území Srbska, informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Podobný případ se stal na Olomoucku také letos v březnu.

Na podezřelý pohyb dvou osob v areálu firmy upozornili policisty svědci v pátek minulý týden. "Policisté na místě zjistili dva cizince, kteří vystoupili z pod kamionu převážejícího melouny z Albánie. Řidič cizinec uvedl, že s nákladem vyjel 17. července z Albánie a jel přes Severní Makedonii, Srbsko, Maďarsko, Slovensko až do České republiky. O pasažérech nevěděl," uvedl policejní mluvčí.

Osud obou migrantů následně začali řešit policisté z odboru cizinecké policie, kteří si oba muže převzali. "Cizinci uvedli, že jsou migranti z Afghánistánu směřující na západ a do kamionu vlezli zřejmě na území Srbska," podotkl policejní mluvčí. S cizinci bez platných dokladů policisté zahájili řízení o správním vyhoštění a následně oba eskortovali do zařízení pro zajištění cizinců Vyšní Lhoty, dodal Hejtman.

Zdroj: ČTK
Další zprávy