Pryč s ohranými fotkami. Nekopírujte, sdílejte něco nového, radí turistům Nový Zéland

Magazín Magazín
2. 2. 2021 17:00
Novozélandská agentura pro cestovní ruch už je unavená z ohraných fotek, které turisté zveřejňují na Instagramu. Cestovatelé podle ní jen napodobují jeden druhého, a tak na sociální síti končí stále stejná panoramata. Ve vtipném spotu proto návštěvníky Nového Zélandu nabádá, aby sdíleli něco nového.
Kampaň novozélandského turistického sdružení Udělejte něco nového | Video: Youtube /100% čistý Nový Zéland

V hlavní roli dvouminutového videa se objevuje komik Tom Sainsbury. Ten coby člen fiktivní bezpečnostní jednotky pro sociální pozorování Social Observation Squad (SOS) odvádí turisty z nejpopulárnějších míst a nabádá je, aby přestali cestovat pod vlivem jiných lidí. O spotu informoval zpravodajský web CNN.

"Zrovna mě přivolali k situaci, která se v poslední době děje čím dál častěji. Lidé vidí nějaké fotky na sociálních sítích a pak vyráží na dlouhé výlety jenom proto, aby ty fotky okopírovali. Každý z nás takové snímky zná. Záběr na člověka v kádi s horkou vodou, chlapík meditující na skalním výběžku, nohy na pláži," vyjmenovává Sainsbury nejčastější fotografická klišé.

Satirické video je součástí kampaně Do Something New (Zkus něco nového), prostřednictvím které se novozélandská agentura pro cestovní ruch snaží návštěvníky země informovat i o méně známých lokacích a aktivitách. Spot ovšem přichází v ne úplně příhodné době, protože většina zahraničních cestovatelů nyní na Nový Zéland nemůže.

Místní premiérka Jacinda Ardernová v posledním lednovém týdnu uvedla, že hranice země zůstanou kvůli pandemii koronaviru pravděpodobně po většinu roku zavřené. Zároveň ale hodlá uzavřít dohodu o volném cestování mezi Novým Zélandem, Austrálií a dalšími tichomořskými státy.

"Vzhledem k přetrvávajícím zdravotním rizikům a nejisté situaci s očkovací vakcínou zůstanou hranice zatím zavřené," informovala Ardernová. Aby se cestování obnovilo dříve, musela by podle ní být populace dostatečně proočkovaná.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy