Jihokorejci objevili kouzlo bobování. Vykoupili sáňky a boby, jezdí i na podložkách

Reuters Magazín Reuters, Magazín
9. 1. 2021 18:29
Sáňkování v okolí svých domovů propadli nejen Češi, ale také Jihokorejci. Protože jsou v asijském státě lyžařské areály kvůli nebezpečí šíření koronaviru zavřené, skupují ve velkém boby a sáňky. Mnohé obchody však hlásí vyprodáno a zájemci o zimní radovánky tak využívají na sjíždění kopců, co se dá.
Sáňkování Jižní Korea
Sáňkování Jižní Korea | Foto: Reuters

Největší řetězec jihokorejských supermarketů E-Mart například hlásí prodej více než 2200 bobů za necelý týden, což je třikrát více než prodej tohoto zboží za celý uplynulý rok.

Mnozí prodejci navíc hlásí, že plastové boby jsou u nich vyprodány, jako například řetězec Lotte Mart, píše agentura Reuters. Zástupci Lotte Mart také potvrdili, že zájem o sáňky a boby v prvních šesti dnech nového roku zdaleka předčil prodeje za minulý rok. 

Někteří Jihokorejci si tak pro sjíždění kopců přinesli například piknikové podložky. "Včera jsme se snažili koupit boby, ale žádné jsme nemohli najít, tak jsme si místo nich přinesli podložky. Je super, že si naše děti můžou užívat bobování a že máme místo nedaleko domu, kam můžeme zajít," komentoval radovánky v Olympijském parku v Soulu Joe Choong-hyun, otec dvou kluků. 

Mnozí jihokorejští prodejci hlásí, že boby jsou u nich vyprodány.
Mnozí jihokorejští prodejci hlásí, že boby jsou u nich vyprodány. | Foto: Reuters

V Soulu na začátku týdne hustě sněžilo a teploty v pátek spadly pod minus 18 stupňů Celsia, což je zatím nejchladnější teplota naměřená za posledních 35 let. 

"Jsem rád, že sníh ještě neroztál, takže můžu udělat víc sněhuláků a podniknout sněhové bitvy," uvedl 11letý Kim Ha-jin. 

Sociální sítě také obletěla fotka jednoho obyvatele Soulu, který jezdil na snowboardu po zasněžené cestě uprostřed metropole. Někdo zase nahrál na YouTube video, jak jezdí po jihokorejském městě na lyžích. 

Mohlo by vás zajímat: Sáňkaři vzali na začátku roku kopce útokem:

Turisté a sáňkaři. Ještě ve čtyři odpoledne byly sjezdovky v Říčkách plné lidí | Video: Holidayinfo.cz
 

Právě se děje

před 52 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy