Přijeďte k nám, láká digitální nomády Madeira. Zadarmo dostanou kancelář i internet

Magazín Magazín
24. 1. 2021 7:07
Portugalská vesnička Ponta do Sol na jihozápadním pobřeží ostrova Madeira chce letos přilákat zhruba stovku digitálních nomádů. Cílem projektu, který začne v únoru a skončí v závěru června, je oživit místní dění. Vybraní účastníci získají zdarma pracovní místo, internetové připojení a přístup k platformě Slack.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Cestování ve spojení s digitálním nomádstvím se v posledních letech stalo jedním z oblíbených trendů. A přestože pandemie koronaviru objevování světa přibrzdila, některá oblíbená cestovatelská místa se snaží přilákat turisty zpět. Jedním z nich je i portugalský ostrov Madeira. 

Ten se rozhodl vytvořit speciální, téměř půlroční program pro digitální nomády, kteří hledají ideální místo k práci. Projekt s názvem Digital Nomads Madeira je společnou iniciativou ostrovní vlády, byznysového centra Startup Madeira a Gonçala Halla.

"Byl jsem na Bali, v Thajsku. Byl jsem na všech vysněných místech pro digitální nomády, ale když jsem navštívil Madeiru, učarovala mně a viděl jsem v ní velký potenciál. Je prostě úžasná," uvedl Gonçalo Hall v rozhovoru pro magazín 150sec.

Projekt chce vytvořit podmínky pro práci až stovce nomádů v městečku Ponta do Sol na jihozápadě ostrova v Atlantském oceánu, kde běžně žije něco přes osm tisíc obyvatel. 

"Spojili jsme se s několika místními společnostmi, od realitních kanceláří po půjčovnu aut. Naším cílem je pomoct místní komunitě, aby z této iniciativy získala společenské a ekonomické výhody," citoval Halla web Travel and Leisure.

Pracovní místo a internet zdarma

Program začne 1. února a končit by měl posledního června. Přihlásit se lze na webu Digital Nomads Madeira a každý z účastníků se musí zavázat, že zůstane v Ponta do Sol nejméně měsíc. 

Nomádům, které porota vybere, bude poskytnuto zdarma pracovní místo se stolem a židlí, internetové připojení od osmi ráno do desíti večer a přístup do komunikační platformy Slack.

Během pobytu se ale účastníci mohou podílet také na řadě aktivit a akcí, které jim pomohou sblížit se s místní komunitou. Hall doufá, že pokud bude pilotní projekt úspěšný, budou následovat i další iniciativy v jiných oblastech Portugalska.

Země se totiž dlouhodobě potýká s odlivem svých obyvatel, kteří odjíždí za prací do zahraničí či větších měst. Turismus se přitom zásadním způsobem podílí na finančních příjmech Portugalska. 

Madeira je turistům otevřena, ale úřady vyžadují negativní test na covid-19. Ten lze absolvovat ještě v domovské zemi, výsledky však nesmí být starší než 72 hodin, anebo na letišti přímo na ostrově.

Na letišti, stejně jako v restauracích a na plážích, je vyžadováno nošení roušek, udržování rozestupů a pravidelná dezinfekce rukou. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy