Chtěl jsem odejít od královské rodiny a žít obyčejný život, přiznal princ Harry

Magazín Magazín
27. 6. 2017 11:00
"Cítil jsem, že chci pryč, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat a najít pro sebe roli," uvedl princ Harry ve svém nedávném rozhovoru pro britský deník Daily Mail. Nejlépe se cítil jako "jeden z hochů" v královské armádě, odkud musel po prozrazení jeho cesty do Afghánistánu odejít.
Princ Harry.
Princ Harry. | Foto: ČTK

Britský korunní princ Harry v nedávném rozhovoru pro deník The Daily Mail přiznal, že zvažoval odchod z královské rodiny, aby mohl žít obyčejný život. Přiznání přišlo jen pár dní poté, co uvedl, že nikdo z královské rodiny nechce převzít roli krále nebo královny.

"Cítil jsem, že chci pryč, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat a najít pro sebe roli," řekl listu Daily Mail. O tom, že dlouho toužil po zcela obyčejném životě mimo velmi sledovanou královskou rodinu, vyprávěl také ve svém interview pro Newsweek.

Princ strávil celkem deset let v Královské armádě, kde sloužil jako pilot helikoptéry. Během své služby se cítil jako jeden z hochů a mohl zapomenout na svůj titul, popsal Newsweeku. V roce 2007 byly tisku prozrazeny detaily jeho cesty do Afghánistánu, a proto byl z bezpečnostních důvodů nucen z armády odejít.

"Byl jsem velmi rozlobený. Být v armádě byl nejlepší únik, který se mi kdy podařil. Cítil jsem, že jsem opravdu něčeho dosáhl," řekl ke svému konci armádní kariéry.

Dvaatřicetiletý Harry, považovaný delší dobu za playboye a zlobivé královské dítě, se v posledních letech zhlédl v práci pro charitu. V dubnu se také v rozhovoru pro The Daily Telegraph otevřeně rozpovídal o svých psychických problémech, kterými trpěl dlouhá léta po smrti své matky, princezny Diany.

"Chceme se ujistit, že monarchie přetrvá a bude sloužit tomu, čemu má. Ale nemůže pokračovat stejně jako pod vládou královny. Přijdou změny a tlaky," uvedl také pro Daily Mail.

 

Právě se děje

Další zprávy