Pippa, sestra vévodkyně Kate, je vdanou paní. Na svatbu se sjela královská rodina i tenista Federer

Pippa Middletonová se vdala.
Pippa Middletonová se svým novomanželem Jamesem Matthewsem.
Nevěsta se svým otcem přijíždí jaguarem z roku 1951 před kostel v Englefieldu.
Na svatbě nemohla chybět nevěstina sestra,vévodkyně Catherine.
Ani manžel Kate, princ William, se svým bratrem Harrym.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 5. 2017 16:55
Pippa Middletonová, mladší sestra vévodkyně Kate, je vdanou paní. V sobotu ve venkovském kostelíku v Englefieldu na jihu Anglie řekla "ano" finančníkovi Jamesu Matthewsovi. S ním byla zasnoubená od loňského roku. Na svatbě nechyběla Kate se svým manželem princem Williamem ani jeho bratr Harry. Na slavnostní obřad, který provázela přísná bezpečnostní opatření, oblékla Pippa šaty za 1,2 milionu korun. Podívejte se (nejen) na ně v naší galerii.

Englefield (Británie) - Mladší sestra britské vévodkyně Kate Pippa Middletonová se v sobotu provdala za finančníka Jamese Matthewse.

Obřad se konal ve venkovském kostelíku v Englefieldu na jihu Anglie.

Na svatbu, kterou některá média označují za britskou společenskou událost roku, přijeli zástupci královské rodiny i další prominentní hosté.

Třiatřicetiletá nevěsta měla na sobě bílé krajkové šaty od módního návrháře Gilese Deacona, které prý stály až 40 000 liber (přes 1,2 milionu korun). Hlavu jí zakrýval jemný závoj a ve vlasech měla drobnou čelenku.

Jednou z družiček Pippy byla její neteř, dvouletá princezna Charlotte, která na svatbu přijela se svojí matkou, vévodkyní Kate, i se starším bratrem, tříletým princem Georgem.

Jejich otec, princ William, na obřad dorazil se svým bratrem, princem Harrym. Mezi dalšími hosty byl například tenista Roger Federer s manželkou Mirkou.

Pippa si oblékla šaty za 40 000 liber.
Pippa si oblékla šaty za 40 000 liber. | Foto: Reuters

Nevěsta a její otec Michael na obřad přijeli vozem značky Jaguar z roku 1951. Krátce před nimi dorazil ke kostelu ženich.

Pippa Middletonová a 41letý Matthews se zasnoubili loni.

Svatbu v kostele svatého Marka ve vsi Englefield, nedaleko které se nachází usedlost Middletonových, provázela přísná bezpečnostní opatření.

Nad oblastí byl uzavřen vzdušný prostor, aby svatebčany nerušili novináři fotografující a natáčející ze vzduchu nebo bezpilotní letouny s televizní technikou.

Britská média před sobotním obřadem spekulovala, zda se později na oslavě objeví přítelkyně prince Harryho, herečka Meghan Markleová. Agentura AP uvádí, že jejich vztah je vážný; princ Harry již dříve požádal novináře, aby respektovali jejich soukromí.

Pippa Middletonová se před šesti lety zhostila role svědkyně, když si její starší sestra Kate brala prince Williama. Mnohé tehdy upoutala jednoduchými, ale smyslnými šaty zdůrazňujícími její štíhlou postavu.

Britská vévodkyně z Cambridge, manželka prince Williama a matka jejich dvou dětí prince George a princezny Charlotte, oslavila v pondělí 35 let. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy