Princ Harry má údajně novou přítelkyni. Rozvedená americká herečka se aktivně věnuje charitě

pej
1. 11. 2016 12:10
Britská média spekulují o tom, že princ Harry má novou přítelkyni a údajně je jeho vztah s americkou herečkou Meghan Markleovou vážný. Budoucnost mladého páru ale komplikuje řada okolností. Jde o rozvedenou Američanku, která nežije v Londýně, ale v Torontu. Kensingtonský palác se zatím ke spekulacím o vztahu oficiálně nevyjádřil.
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle | Foto: Reuters / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz

Princ Harry si našel novou přítelkyni. Americkou herečku Meghan Markleovou, známou například z televizního seriálu Kravaťáci, měl poznat na jaře v Torontu. Podle webu britského deníku The Telegraph to bylo navíc v době, kdy žila s tamní kuchařskou celebritou Corym Vitiellem. 

Pár se poprvé potkal v květnu. Ve stejné době měla herečka po dvou letech ukončit svůj vztah. Zda byl britský princ důvodem jejího rozchodu s kanadským šéfkuchařem, není jisté. Vitiello odmítl ukončení jejich vztahu komentovat. 

Bye bye #London 👋🏽

Fotka zveřejněná uživatelem Meghan Markle (@meghanmarkle),

Zhruba ve stejné době měl princ Harry začít sledovat herečku na Instagramu. Pár se začal scházet v srpnu. 

Poté, co britská média tuto skutečnost v neděli zveřejnila, měl princ Harry ukončit svůj let do Toronta, kde herečka žije. 

Princův vztah s herečkou je podle médií vážný, novináři ale poukazují na řadu překážek. Jednou z nich je vzdálenost, Markleová totiž žije v Torontu. Problematická je i skutečnost, že jde o rozvedenou Američanku.

Jak ale dále upozorňují britská média, nová přítelkyně prince Harryho není jen televizní celebritou, ale i ženou, která se stejně jako jeho matka aktivně zajímá o charitativní činnost. Je patronkou organizace na podporu ženských práv a rovnosti United Nation Women. 

Kensingtonský palác se zatím k novému vztahu prince Harryho odmítl vyjádřit. 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy