Princ Harry má údajně novou přítelkyni. Rozvedená americká herečka se aktivně věnuje charitě

pej
1. 11. 2016 12:10
Britská média spekulují o tom, že princ Harry má novou přítelkyni a údajně je jeho vztah s americkou herečkou Meghan Markleovou vážný. Budoucnost mladého páru ale komplikuje řada okolností. Jde o rozvedenou Američanku, která nežije v Londýně, ale v Torontu. Kensingtonský palác se zatím ke spekulacím o vztahu oficiálně nevyjádřil.
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle | Foto: Reuters / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz

Princ Harry si našel novou přítelkyni. Americkou herečku Meghan Markleovou, známou například z televizního seriálu Kravaťáci, měl poznat na jaře v Torontu. Podle webu britského deníku The Telegraph to bylo navíc v době, kdy žila s tamní kuchařskou celebritou Corym Vitiellem. 

Pár se poprvé potkal v květnu. Ve stejné době měla herečka po dvou letech ukončit svůj vztah. Zda byl britský princ důvodem jejího rozchodu s kanadským šéfkuchařem, není jisté. Vitiello odmítl ukončení jejich vztahu komentovat. 

Bye bye #London 👋🏽

Fotka zveřejněná uživatelem Meghan Markle (@meghanmarkle),

Zhruba ve stejné době měl princ Harry začít sledovat herečku na Instagramu. Pár se začal scházet v srpnu. 

Poté, co britská média tuto skutečnost v neděli zveřejnila, měl princ Harry ukončit svůj let do Toronta, kde herečka žije. 

Princův vztah s herečkou je podle médií vážný, novináři ale poukazují na řadu překážek. Jednou z nich je vzdálenost, Markleová totiž žije v Torontu. Problematická je i skutečnost, že jde o rozvedenou Američanku.

Jak ale dále upozorňují britská média, nová přítelkyně prince Harryho není jen televizní celebritou, ale i ženou, která se stejně jako jeho matka aktivně zajímá o charitativní činnost. Je patronkou organizace na podporu ženských práv a rovnosti United Nation Women. 

Kensingtonský palác se zatím k novému vztahu prince Harryho odmítl vyjádřit. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

V Německu začaly parlamentní volby, Merkelová v nich nekandiduje

V Německu začaly parlamentní volby, ze kterých vzejde nový Spolkový sněm a nová spolková vláda, kterou po 16 letech již nepovede konzervativní kancléřka Angela Merkelová. Podle analytiků se souboj o kancléřský úřad zúžil na sociálního demokrata (SPD) Olafa Scholze a konzervativce (CDU/CSU) Armina Lascheta.

Volební místnosti se otevřely v 8:00 a zavřou se v 18:00. Hlasovat v 83milionovém Německu může 60,4 milionu lidí, kteří mají k dispozici na 60 000 volebních místností. Miliony lidí již předem hlas odevzdaly poštou. Očekává se, že podíl korespondenčních a prezenčních hlasů může být vyrovnaný. Důvodem je rostoucí obliba poštovního hlasování a také pandemie nemoci covid-19. Korespondenčně hlasovala i Merkelová, která po volbách odejde z politiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy