reklama
 
 

Princ Harry se nechal testovat na HIV, vše živě vysílal na Facebooku. Je to průlom, říkají lékaři

28. 7. 2016 9:32
Princ Harry podstoupil test HIV a živý přenos z jeho průběhu zveřejnil na facebookovém profilu královské rodiny. V následujících dnech se pak několikanásobně zvýšil zájem lidí o speciální domácí testy. Charitativní organizace jeho nápad chválí a považuje ho za průlomový okamžik v boji proti AIDS.

Zhruba před dvěma týdny princ Harry podstoupil test na HIV. Živým záznamem z jeho průběhu, který zveřejnil na facebookovým profilu královské rodiny, inspiroval k tomuto kroku stovky dalších. 

Od té doby vzrostl podle charitativní organizace Terrence Higgins Trust zájem o testování pětinásobně. 

"Ať už jste muž, žena, homosexuál, černoch nebo běloch, měli byste si pro tento test přijít," motivoval jednatřicetiletý Harry během živého přenosu. Ten na sociálních sítích zhlédlo kolem dvou milionů lidí.

Zdravotní organizace a lékaři rozhodnutí prince kvitují a považují ho za průlomový okamžik v boji proti HIV. 

"Díky jeho osobě se zpráva o tom, že testování na HIV je snadné, rychlé a není třeba se ho obávat, bude šířit po celém světě," prohlásil ředitel organizace Terrence Higgins Trust.

Speciální testovací sada zajistí 99,7procentní výsledek z pouhé jedné kapky krve během 15 minut. 

Jak vyplývá ze statistik charity, jeden ze šesti lidí, kteří s virem HIV žijí, o své nemoci neví. Díky testování lze dostat vir pod kontrolu a zabránit tak rozvinutí AIDS.

"Včasné testování umožní žít normální život a rovněž zabrání přenosu viru na někoho jiného," dodal ředitel Terrence Higgins Trust.

autor: pej | 28. 7. 2016 9:32

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama