Princ Harry: Lituji, že jsem o smrti své matky nemluvil dřív. Není slabost přiznat, že máte problém

Magazín Magazín
25. 7. 2016 14:17
Harry otevřeně přiznal, že je mu líto, že o smrti své matky vůbec nemluvil. „Je v pořádku, že trpíte, pokud o tom mluvíte. Není to slabost. Slabost je mít problém, neuvědomovat si ho a neřešit to,“ řekl Harry v rozhovoru pro BBC s tím, že trpět duševními problémy může opravdu každý včetně člena královské rodiny.
Princ Harry
Princ Harry | Foto: Reuters

Princ Harry lituje, že nemluvil dříve o smrti své matky, princezny Diany, která zemřela v roce 1997 při autonehodě. Harrymu tehdy bylo 12 let.

Jednatřicetiletý princ v otevřeném rozhovoru, který proběhl v rámci charity pro duševně nemocné, řekl, že trpět duševními problémy může opravdu každý. Píše o tom BBC.

Charitativní akce organizace Heads Together se zúčastnila řada slavných sportovců, mezi kterými nechyběli fotbalista Rio Ferdinand, bývalá britská dráhová cyklistka Victoria Pendletonová nebo mistr Evropy z roku 1998, čtvrtkař Iwan Thomas.

„Je v pořádku, že trpíte, pokud o tom mluvíte. Není to slabost. Slabost je mít problém, neuvědomovat si ho a neřešit to,“ řekl Harry v rozhovoru pro BBC.

O smrti matky promluvil otevřeně proto, aby ukázal, že psychickými problémy mohou trpět všichni, od slavných sportovců po členy královské rodiny. „Hodně lidí žije v přesvědčení, že když máte práci, která vám zajišťuje dostatek financí, rodinu, dům a všechny další věci, tak že se úplně v pohodě vyrovnáte se všemi problémy,“ dodal.

„Fakt lituju, že jsem o tom nemluvil dřív,“ řekl v rozhovoru s fotbalistou Ferdinandem, kterému před rokem zemřela na rakovinu manželka, s níž má tři děti. Harry poukázal na to, že bývalá hvězda fotbalového klubu Manchester United trpí bez ohledu na to, že vlastní luxusní dům a drahá auta.

Organizaci Heads Together založil Harry společně se svým bratrem Williamem a jeho ženou Kate, aby sjednotili přední organizace v zemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy