FOTO Bruce Willis slaví 60 let. Už několikrát zachránil svět

FOTO Bruce Willis slaví 60 let. Už několikrát zachránil svět
Díky své vizáži je již napořád zaškatulkován mezi představitele neohrožených urostlých drsňáků, kteří pro ostré slovo ani ránu nejdou daleko.
Americký herec Bruce Willis, který 19. března oslavil šedesátiny, se ale na rozdíl od jiných představitelů akčních hrdinů nikdy nestal svou vlastní karikaturou.
Urostlý herec s vyholenou hlavou (přezdívaný Bruno) se narodil jako Walter Bruce Willis v německém Idar-Obersteinu, v rodině německé matky a amerického vojáka. Po dvou letech se ale jeho otec vrátil s rodinou do New Jersey.
Po rozvodu rodičů odešel Bruce v 16 letech z domova, živil se jako barman, dělník nebo u benzinové pumpy a chtěl být slavným hráčem na foukací harmoniku.
Foto: 20th Century Fox
ČTK hrz, ČTK
20. 3. 2015 9:44
Zavzpomínejte na nejznámější Willisovy filmy, v nichž se často pasuje na zachránce planety Země, a připomeňte si starou školu akčních hrdinů.

Fotogalerie - Před 60 lety, 19. března 1955, se narodil filmový herec a hrdina akčních filmů  Bruce Willis. Status hollywoodské hvězdy získal koncem osmdesátých díky účinkování v thrilleru Smrtonosná past. Role drsňáků jsou hlavní Willisovou doménou dodnes.

Matador akčních filmů Sylvester Stallone ho roku 2010 obsadil do akčního thrilleru Expendables: Postradatelní. V příběhu o skupině žoldáků, kteří se vydali na nebezpečnou misi do Afriky, aby svrhli krutého diktátora, se kromě Stallona a Willise objevili také další drsňáci ze staré školy - Dolph Lundgren, Arnold Schwarzenegger nebo Mickey Rourke.

Připomeňme si i tyto klasické akční hrdiny a Willisovy souputníky.

 

Právě se děje

Další zprávy