Bruce Willis se stal velitelem Řádu umění a literatury

Kultura Kultura
12. 2. 2013 13:56
Hollywoodského herce vyznamenala ministryně kultury Aurelie Filippetti
Bruce Willis s řádem a manželkou Emmou Heming
Bruce Willis s řádem a manželkou Emmou Heming | Foto: Reuters

Paříž - Známý americký herec Bruce Willis obdržel francouzské vyznamenání. Hvězda akčních filmů se v Paříži stala velitelem (commandeurem) Řádu umění a literatury. Medaili předávala ministryně kultury Aurelie Filippetti, a ocenila tak Willisovu více než třicetiletou kariéru ve filmové branži.

Francouzská ministryně kultury Aurelie Filippetti s Brucem Willisem
Francouzská ministryně kultury Aurelie Filippetti s Brucem Willisem | Foto: Reuters

"Je pro mě velkou poctou, že zde mohu být a dostat toto významné ocenění," okomentoval událost herec. "Když jsem ve Francii, vždy se tu cítím jako doma. Je mi tady velmi příjemně a těším se, až opět přijedu."

Ikona akčních filmů také prohlásila, že klíčem oblíbenosti jeho postav byl humor, který se do nich pokoušel vždy promítnout. Herce doprovázela manželka Emma Heming, která je modelkou a také herečkou.

Willis se převzetím medaile zařadil po bok Davida Bowieho, Michaela Cainea nebo Clinta Eastwooda.

Důstojníkem (officierem) stejného řádu se v poslední době z osobností české kulturní scény stala filmová kritička a poradkyně karlovarského festivalu Eva Zaoralová, stejnou hodnost jako Willis - velitelka - získala sběratelka umění Meda Mládková. Velitelem byl i Václav Havel, hodnost důstojníka získal Bohumil Hrabal. Rytířem řádu je pak například Magdaléna Kožená, Jiří Menzel či Jan Saudek.

Pátý díl Smrtonosné pasti s podtitulem Opět v akci, ve které Willlis hraje opět hlavní roli, dorazí do českých kin 14. března.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy