Zločinci a mimozemšťani ovládli americká kina

Kultura Kultura
25. 2. 2013 14:43
Nejnavštěvovanějším filmem USA je opět Identity Thief, před thrillerem Snitch
Melissa McCarthy v komedii Identity Thief
Melissa McCarthy v komedii Identity Thief | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hned nadvakrát zkoumali poslední víkend američtí milovníci filmů svět zločinu - jednou v komediální a jednou v mnohem vážnější podobě.

Komedie Identity Thief režiséra Setha Gordona  se po propadu o předminulém víkendu vrátila z druhého místa opět na špici americké návštěvnosti kin. Utrpení Jasona Batemana, oběti podvodnice Melisy McCarthy, bude určitě ještě mnohokrát přehráváno k velkému obveselení diváků. Zatím vydělalo 93, 6 miliónů dolarů.

Druhé místo ovšem již patří novému filmu. V thrilleru s názvem Snitch režírovaný Ricem Romanem Waughem (Stíny minulosti, Zločinec) hlavní roli představuje Dwayne Johnson známý také jako The Rock. Film získal zatím 13 miliónů.

Johnson ve snímku hraje  Johna Matthewse, jemuž jednoho dne zavolá bývalá manželka Sylvie (Melina Kanakaredes) kvůli jejich synovi Jasonovi (Rafi Gavron), jenž byl křivě obviněn z prodávání drog a hrozí mu deset let vězení. Aby svého potomka zachránil, infiltruje Matthews místní scénu drogového podsvětí.

Na třetí příčku se ze čtvrtého místa vyšplhal animovaný kanadsko-americký film Escape From Planet Earth v režii svého vlastního scénáristy Cala Brunkera. Mimozemšťané si coby kompenzaci za své uvěznění již odnesli na svou planetu 35, 14 miliónů dolarů.

Kreslené postavy si prohodily místo s romantickým dramatem Safe Haven od Lasse Hallstroma. Zamilovaná dvojice Josh Duhamel a Julianne Hough si každopádně zajistili 48, 06 miliónů.

O celá čtyři místa si pohoršil bývalý šampión Smrtonosná past: Opět v akci. Za přispění režiséra Johna Moora tak došlo nejen ke kritickému úpadku kdysi legendární série. Američané za tažení Bruce Willise v Rusku zaplatili 51, 8 miliónů dolarů.  

Nový horor Scotta Stewarta (Kazatel) Dark Skies nalézáme na šesté pozici se ziskem 8,85 miliónů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

před 33 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy